Červená nit na zápěstí: Jaký má pro mnohé lidi vlastně význam a proč ji

Všimli jste si někdy toho, že někteří lidé ve vašem okolí nosí něco zvláštního, že je to červená nit na zápěstí, doplněná uzlíky? Pak vám nyní vysvětlíme její význam. Tomuto trendu propadly i mnohé celebrity. Věří totiž, že je provázek ochrání před vším negativním zvenčí a také je oprostí od zlých myšlenek. Pojďme se tedy na tento zajímavý rituál podívat z blízka.

Červená nit na levé ruce

Vázání nitky v odstínu červené barvy pochází z takzvané kabaly, což je druh židovské mystiky. Červená nit se váže výhradně na levé zápěstí a pojí s k ní další zásady, které by měl člověk dodržovat:

  • Červený provázek by měla navázat na zápěstí osoba, která k vám má pozitivní vztah. Aby měl skutečný účinek, nevázejte si jej nikdy sami.
  • Počet navázaných uzlů na provázku určuje duchovní hodnoty daného člověka a všechno to, co ho naplňuje.
  • Uzlů by mělo být na provázku celkem sedm. U každého vázání uzlu přemýšlejte o tom, co pro vás bude znamenat a co chcete, aby vám přinesl do život.
  • Nit by měla být z vlny. Nejjednodušší je tedy si ji koupit ve specializovaném obchodě.
Fotografie: Pixabay

Provázek nikdy neodvazujte a nechte jej odpadnout samotný. Říká se, že se uvolní tehdy, kdy již není schopen absorbovat více negativních energií. Pak je potřeba nechat si navázat od přítele náramek nový.

Celebrity a červená nit na ruce

Kabale a vázání červené příze propadly, jak jsme již výše zmínili i mnohé celebrity. Mezi slavné osobnosti, které v účinky červeného provázku věří, patří například Miley Cyrus, Ashton Kutcher a Madonna, která možná i nevědomky odstartovala jakýsi boom, co se týká obliby a nošení červeného provázku na zápěstí.

Fotografie: Pixabay

Protože se s ním ukazovala na veřejnosti pravidelně, lidé samozřejmě začali zkoumat důvody, proč má na ruce obyčejný kousek barevné vlny. Když byla odhalena skutečná podstata nošení provázku, na světě byl nový módní trend s duchovním rozměrem. Kabala má však již dlouhou historii a lidé v tento rituál věřili už před tisíci lety.

Úvodní Fotografie: Pixabay

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]