Vyrobte si úžasnou mísu. Stačí vám k tomu obyčejný provaz

Máte rádi jednoduché věci? Přemýšlíte jak hezky naaranžovat ovoce, ořechy či sladkosti? Nemusíte kupovat drahé mísy.

Stačí trocha lepidla nebo ještě lépe tavná pistole, provaz a můžete vyrábět neuvěřitelné dekorace. Během pár minut můžete mít vyrobenou jedinečnou dekoraci, která každého zaujme a to mísu na ovoce nebo třeba košík na dárky pro přátele.

Nemáte-li velký rozpočet a nechce se vám nakupovat nové mísy, je tento návod pro vás ideální. Díky jednoduchosti jej zvládne i méně zručný kutil.

Budete potřebovat

Na výrobu této dekorace budete potřebovat jakoukoliv misku, tavnou pistoli a provaz. Provaz může být v přírodní barvě nebo v jakékoliv, kterou máte rádi.

Postup

Nejprve si vezměte provaz a začněte jej pomalu otáčet tak, abyste začali tvořit spirálu. Každou otočku slepte tavnou pistolí. Tím vytvoříte základnu vaší misky. Tuto základnu pomocí tavné pistole ještě jednou upevněte. Misku začněte obmotávat zbývajícím provazem. Opět každou otočku provazu přilepte k té předchozí tavnou pistolí. Zajistíte tak, že vám miska bude dobře držet a při první zatěžkávací zkoušce se nerozpadne.

Jakmile dosáhnete konce provazu, přilepte jej k poslední otočte a misku vytáhněte. Miska může mít libovolný tvar i velikost. Podle ní pak bude vypadat i hotová miska z lana. Použít ji můžete na ovoce, dárky, pečivo nebo pro ni najdete jiné využití.

Nebojte se popustit uzdu fantazii a použijte lano či provaz spletený do copánků. Stejně tak může mít libovolnou šířku. Stejně tak můžete použít různé úchytky, vytvořit víko nebo různé vzory na misce samotné. Vaše nová miska z provazu může hrát všemi barvami nebo hezky ladit s interiérem.