Jak ušetřit místo v malém prostoru? Zkuste loftovou postel

Loftové bydlení se zrodilo ve starých průmyslových objektech, když se začaly tyto prostory přestavovat z neobytných na obytné. Tento typ bydlení má většinou jednu velkou otevřenou místnost, která má několik zón. Nechybí tedy kuchyňský kout, obývák, spaní. Někdy je součástí i sprchový kout, toaleta je pak zvlášť.

Spaní se většinou řešilo vyvýšenou konstrukcí nebo v půlpatře, odkud byl příjemný pohled na spodní otevřený prostor. Tradičním loftům nechybí originální design, to proto, že dřív tento styl bydlení využívali hlavně umělci. Dnes je loft trendovou záležitostí. Proto lze vídat prvky loftového bydlení i v minimalistických bytech. Společně se dnes podíváme na moderní loftové postele, které mohou vyřešit problém s místem v malém bytě.

Loftová postel + úložný prostor

V klasickém nábytkovém řetězci bývají k mání většinou jen klasické patrové postele, kdy si podle vlastní fantazie ve spodní části uděláte buď domácí kancelář, posezení, relaxační koutek nebo šatník. Důmyslné a kompletní loftové postele jsou však spíš otázkou práce na zakázku, pokud sami nepatříte k těm zručnějším, kteří by takovou postel s úložným prostorem zvládli vyrobit.

Vysoké stropy výhodou

Loftové postele se samozřejmě dají umístit i do bytů, kde je standardní výška stropu. Nicméně byty nebo malé domky s vysokými stropy jsou výhodou.

Loftová postel a šatní prostor

Tato postel je zářným příkladem toho, že i klasická patrová postel může vyřešit mnoho problémů s nedostatkem místa, třeba v garsonce.

Loftová postel – kompletní sestava

Když se vám nepodaří najít společnost, která by vám vyrobila postel přesně podle vašich představ, můžete zkusit internet. Existují nábytkářské firmy, které vyrábějí kompletní loftové postele. Patrně to nebude nic levného, ale na druhou stranu získáte s postelí i obývací stěnu nebo šatní skříň a vyřešíte tak problém s úložným místem. Je to vlastně stejné, jako mít přiměřeně vysokou obývací stěnu a na ní postel. Z boční strany pak žebřík. 

Obrázky: 2minuteswith, weknowcreative