Jak velký význam má v životě každého z nás návštěva jeho rodičů? Čas na ně by si měl udělat každý

Žijeme v době, která je velmi hektická. Vše dnes směřuje hlavně k tomu, že začínáme mít strašně málo času. To se může negativně podepsat i na vztazích v rodině. Jistě to znáte. Máte své rodiče třeba jenom pár desítek kilometrů od místa vašeho bydliště, ale máte stále méně času pro jejich návštěvu. Stále máte nějaké výmluvy a důvody, proč nemůžete. A to je chyba. Zavolejte rodičům a přijeďte je navštívit. Najednou si uvědomíte, že daná návštěva není jenom pouhou rutinou.

Čeká na vás vaše oblíbené jídlo

Jste stále přesvědčeni o tom, že kuchyně vaší maminky je tou nejlepší na světě? Pokud ano, proč k ní na jídlo nejezdit častěji? Možná je to pro vás jenom samozřejmost, že vám uvaří váš oblíbený pokrm. Pravdou ale že, je tím vyjadřuje nejenom lásku k vám, ale i to, že vás chce potěšit a udělat vám radost. A to jídlem, které tolik milujete. Pokud by vám na vás nezáleželo, jenom těžko vám nachystá jídlo, které máte tolik rádi.

Seznámíte se s jejich životem

Obtěžuje vás, když musíte poslouchat to, jaké mají problémy? Uvědomte si, že vy jste u nich bydleli celé dětství, celou pubertu a celá studia. A bylo dané období bez problémů? Rozhodně ne. Doslova denně museli poslouchat a také řešit vaše trable. Tak proč nyní nemůžete udělat to stejné i vy? Se stářím je spojena řada problémů, které se mohou týkat především zdravotní, ale i finanční stránky. Nechte rodiče, ať vám o svém životě řeknou. Vy jste ten svůj také spojovali s nimi.

Potěší vás neutuchající starost

Je jedno, jestli vám je 10 nebo 30 let. Pousmějte se nad onou neutichající starostí spojenou s tím, že byste se měli teple obléci, že byste se neměli tolik přetěžovat, nebo že byste o sebe měli více pečovat. Rodiče mají o své dítě starost v jakémkoliv věku a vadí jim, pokud něco není v pořádku. Neberte jejich rady jako obtěžování. Naopak by vás mělo těšit, že o vás mají stále velkou starost a záleží jim na vás. Nebo ne?

Vykouzlíte jim úsměv na tváři

Starší lidé už tolik přátel nemají a velmi často žijí jenom sami. Nemají moc lidského kontaktu a tak je jasné, že když přijede jejich dítě, jistě jim vykouzlíte úsměv na tváři a uděláte jich život smysluplnějším. Vám by také nebylo dobře, když byste byli týdny sami a nikdo za vámi nejezdil. Tak proč berete vaše návštěvy jenom jako rutinu? Stačí pár hodin a uvidíte, že po této návštěvě budou vaši rodiče doslova jako vyměnění. Jen proto, že vás viděli a mohli si s vámi povídat.

Můžete jim pomoci

Mnohdy vám může přijít otravné, že po vás chtějí, abyste jim něco dovezli, abyste je někam zavezli, nebo abyste jim doma něco opravili, či s něčím pomohli. Dost možná vás to obtěžuje, ale uvědomte si, že pro staršího člověka to není jednoduché. Mějte na paměti, že oni se o vás podstatnou část života starali a vy nyní nemáte ani pár desítek minut na to, jim v něčem pomoci? Uvědomte si i to, že i vy budete jednou staří a budete rádi za to, že vám vaše děti pomohou.

Buďte dokonalými potomky

Uvědomili jste si, že návštěvy vašich rodičů nejsou jenom běžnou rutinou, ale že se jedná o něco, co by mělo být zcela samozřejmé? Pokud ano, je dost možná nejvyšší čas změnit své priority, své plány na následující dny a vzít do ruky telefon, zavolat jim a naplánovat si návštěvu. Proč? Jelikož je potěšíte. A nejenom je, ale i sebe. Uděláte to, co je správné. Tak neváhejte a hurá do toho!

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]