Jak vybrat ten správný gastro nábytek

To, co na první pohled člověka zaujme, je určitá odlišnost a hlavně originalita. Avšak nejen to, že lavice či sedací souprava vypadá na pohled lákavě, je vhodné pro restaurační zařízení. Dnes se zaměříme na nábytek, který musí být odolný a pevný, protože je potřeba, aby vydržel dlouhodobé zatížení.

Je rozdíl, zda bude nábytek během dne používat čtyřčlenná rodina nebo stovky hostů. Ale ať vybíráme nábytek do vlastní domácnosti či nějakou gastro provozovnu jedno mají společné. Nábytek je první, čeho si všimne každý host a měl by reprezentovat a být dobrou vizitkou. Ať už vkročíte do bytu své kamarádky nebo do baru, zaměříte svůj zrak právě na nábytek. Jak vypadá, zda je čistý a jak ladí s interiérem. Proto se i na textilní materiál, který je určen pro hotely a restaurace klade velký důraz. Nejen tvrdý a odolný plast, dřevo, kov, ale i textil musí splnit účel. Rozhodně se nesmí jednat o tenkou látku, která podlehne brzy prošoupání a rovněž je nutná určitá impregnace a ošetření.

Netradiční styl nábytku

Pokud hledáte skutečně netradiční nábytek, co na první pohled zaujme a ostatní z něj nebudou chtít spustit oči, doporučuji se zaměřit na specializované firmy. Většinou takový nábytek vyrábí na zakázku a přání klienta. V hypermarketech najdete jen otřepanou klasiku. Některý gastro nábytek se hodí i do větších domů, kde pohromadě žijí dvě rodiny. Tam už se také počítá s mnohem větší frekvencí použití nábytku.

Nábytek pro příjemnou domácí atmosférukřesílko

Kde jinde se bude člověk cítit lépe, než v restauraci, která poskytne teplo rodinného krbu. A jak jinak vytvořit lepší atmosféru, než pomocí barev, nábytku a dekorace. Křesla, lavice i sedačky dokážou vytvořit intimní atmosféru. Doladit ji může vhodně zvolený stoleček, na kterém nebudou chybět květiny a romantická svíčka, pro zpestření večera zamilované dvojice. Sedací souprava s příjemně měkkými polštářky vytvoří pocit, že sedí doma v obýváku.

Nocleh, na který nikdy nezapomenete

Nevím jak vy, ale pokud se mi někde líbí tak se tam ráda vracím. Postel může v lidech vyvolávat různé dojmy a zároveň se host musí kvalitně vyspat. Pokud bude postel vrzat a působit zašlým dojmem, nejspíš se budu těšit, až noc bude za mnou. Pokud to bude postel, která vyvolá královský dojem, nebude se mi chtít z ní vylézat a určitě se tam v budoucnu vrátím. Postele mohou být řešeny tak, že ve vás vyvolají dojem, že spíte někde v hájence. Pokud je navíc ještě penzion umístěn v přírodě, je dřevo ideální volbou. Naopak kovaná postel nemusí vůbec působit chladným dojmem, ale že se nacházíte někde na zámku. Čalouněné zase působí hřejivým dojmem, ale je nutné o ně více pečovat.

Židle, křesla taburety

židličkaTento druh nábytku si mnoho lidí ihned spojí s jídlem. Avšak nejen u jídla sedíme na židli. Židle a křesílka bývají součástí různých společenských místností a čekáren. Určitě je vhodné mít pro své hosty k ruce pohodlnou židli či křeslo v případě, že musí čekat třeba na recepci u vyplňování formulářů k ubytování. Ne všude se vejde sedací souprava. Křesílka jsou v tomto případě ideálním pomocníkem. Taburety zase krásně vyplňují předsíňku a poskytnou starším lidem pohodlí, když si nazouvají boty. Nevím jak vy, ale pokaždé když vejdu do hotelového pokoje či penziónu prohlížím i vybavení v jakém je stavu a zda je čisté. Pokoj, kde je pouze postel a žádný stoleček a křeslo už na první dojem působí ledabyle.

Obrázek: objekta.sk