Jak využít staré rifle – pokračování

Nikdy nevyhazujte staré džíny, ať už svoje, od partnera nebo dětí. Existuje nespočet nápadů, jak je dále využít. Jenas, denim, riflovina, džínovina představují různé názvy pro jeden druh nejznámější látky. Riflovina nemusí být rozhodně jen modrá, ale i černá, s batikou, potiskem apod.

Ať už máte doma jakékoliv rifle, nad kterými jste zlomili hůl, pak věřte, že je následně můžete využít. Patříte-li k fandům recyklace, pak vás nebudeme dlouho napínat a prozradíme, co vše můžete ze starých riflí ještě vyrobit. V minulém článku, jsme si prozradili, že z nich lze vyrobit kabelku, lampu či potahy. Přinášíme vám další nápady, které určitě oceníte.

Kapsář

Kapsář využijete prakticky všude. Ať už v obýváku přehozený přes opěrku sedací soupravy, kde přehledně umístíte ovladače, brýle, oblíbené oříšky na chroupání, kapesníky a další pomůcky k ruce. Stejně tak se kapsář hodí do dětského pokoje nebo koupelny. Vyrobit kapsář není složité. Stačí rozpárat nohavice, sešít k sobě pruhy a vytvořit základ, na který se následně našijí zadní i boční kapsy riflí.

Stylový polštář

Máte-li již v obýváku nebo jiném pokoji vyrobenou nějakou riflovou věc, pak zkuste doplnit ještě o stylový riflový polštář. Opět vypárejte nohavice, sešijte k sobě pruhy, vystřihněte dva čtverce a nezapomeňte u šití na přeložení, pro zapínání. Polštářek lze libovolně ozdobit. Buď zjemnit krajkou, nebo naopak pro sportovnější verzi našít kapsu.

Riflové stojánky na drobnosti

Bohatě stačí, když ustřihnete nohavici, provlečete tunýlkem PET láhev a pomocí tavné pistole začistíte. Vznikne vám tak riflový stojánek na líčidla, pastelky pro děti, šroubováky a další pomůcky, které se válejí v šuplíku a hrozí, že se brzy poztrácí.

Vytuněné rifle

Jestliže se vám rifle nosili báječně, seděl vám i střih, pak nezoufejte, že jsou místy sypké či roztrhané. Dnes se nosí úplně všechno a rifle s dírami jsou IN. Dokonce i různé štepy jsou moderní. Máte-li rifle sypké v rozkroku, pak je proštepujte ozdobně a stejný štep zvolte i na jiná místa na riflích. Moderní také je, když místa s dírami podložíte například květovanou látkou, aby byla vidět. Stejnou látkou pak ozdobíte i kraje kapes, poutka či okraje nohavic.

Obrázek: pixabay.com