Na zahradě lze originálně využití staré rifle, které by jinak skončily v popelnici

Rifle nosí malé děti i dospělí, muži i ženy. Při takovém generálním úklidu šatní skříně se může stát, že narazíte na rifle, které už mají buď vady na kráse, jsou vám malé nebo naopak velké či je z jiných důvodů nenosíte. Vyhazovat by je byla škoda. Z riflí se dá vyrobit ještě spousta užitečných věcí. Třeba ušít kobereček, přehoz, kapsář, polštář, kabelku. Pokud máte zahradu, můžete je využít i zde. Přinášíme vám tipy, jak staré rifle v zahradě ještě využít.

Zástěra a praktický úložník zahradních pomůcek

Ze starých riflí si můžete ušít stylovou zástěru na zahradu, a také praktický úložník. Mít po ruce nůžky, malé ruční zahradní nářadí, rukavice a jiné drobnosti se určitě vyplatí. Na tento DIY projekt musíte být však alespoň trochu zběhlí v šití.

Květinové kapsáře

Tady se dobře uplatní nohavice. Kapsáře/pytlíky buď ušijete na stroji, ručně nebo zvolíte jinou cestu – švy lze k sobě spojit i kancelářskou sešívačkou. Pak už stačí hotové pytlíky naplnit hlínou a vložit sazeničky. Ušít můžete jednotlivé pytlíky, ale i závěsný kapsář. Pytlíky lze postavit na zem, parapet, stolek, schody nebo zavěsit, pokud máte málo místa.

Deka na zahradu

Na zahradě vám přijde vhod i teplá deka. Ať už si ji položíte na lavičku pod zadek, přikryjete si s ní kolena, při večerním posezení, anebo ji rozložíte na trávu, kde je výtečný relax. Horní část je z nastříhaných riflových čtverečků, na spodní část můžete použít starší povlečení, deku nebo závěs.

Originální květináče

Spodní část riflí sešijte, nacpěte do nohavic staré plastové sáčky a tašky, případně něco jiného, čeho se hodláte zbavit. Teprve do horní části riflí nasypte zeminu a zasaďte kytky nebo travinu. Následně rifle přichyťte za poutka k zábradlí, plotu nebo tam, kde je hodláte umístit.

Riflová dýně

Pokud rádi tvoříte a zejména pak různé dekorace, mohl by se vám líbit tento riflový DIY projekt, kdy umělohmotnou dýni obléknete do tohoto riflového oblečku. Rifle nastříháte na proužky a z jedné strany natřete lepidlem, proužky pak na dýni lepíte. Následně pak jutovým provázkem omotáte stopku a přilepíte i ozdoby.

Obrázky: denimdoover, balconygardenweb