Rozbité květináče není nutné vyhazovat, na zahradě je můžete ještě kreativně využít!

Zjistili jste, při jarním úklidu, že máte plný zahradní domek květináčů, které vykazují určité poškození? Patrně jste je dali všechny na jednu hromadu s tím, že je brzy odvezete někam na skládku. Proč by měly rozbité či jinak poškozené květináče zabírat v zahradním domku místo? S tím souhlasíme. Ale vyhazovat je ještě nemusíte. Díky kreativním nápadům se pro ně najde využití.

Převrácený květináč

Převrácený květináč je jedním z nejlepších nápadů, jak využít ty rozbité. Takto můžete použít jeden, ale i více květináčů. Ve finále to vypadá, jako vodopád květin.

Pěstování sukulentů

Z rozbitých květináčů se dají vytvářet úžasné dekorace a velmi dobře se v nich vyjímají sukulenty. Tento nápad využijete jak na zahradě, terase či balkonu.

Mulčování a cestičky

Jestliže potřebujete zredukovat počet vašich květináčů a dekorací už i tak máte dost, pak je jednoduše rozdrťte na menší kusy a použijte k udržení vlhkosti půdy či vysypání chodníčku. Úlomky květináčů můžete použít na menší plochu i namísto kamínků. Hodí se i k dalšímu zdobení květináčů.

Zahradní popisky

Větší úlomky květináčů můžete použít i jako zahradní značky/popisky. Nejenže vám to pomůže zpřehlednit, kde co máte, ale vytvoříte tím i dekoraci.

Žabí domeček

Patříte k milovníkům přírody? Pokud ano, může takový starý květináč posloužit i jako útočiště drobným živočichům. Se vzhledem domečku si můžete vyhrát jakkoliv.

Pohádková zahrada

Zde se sešlo několik rozbitých květináčů. Od největšího, až po ten nejmenší. Můžete je různě vrstvit a vytvářet z malých úlomků i schůdky.

Květináč v zemi

Je-li květináč rozbitý ze spodní strany, jednoduše ho zahrabte do země. Oddělíte tím i rostlinky od plevele. Tento způsob je vhodný i v případě, že máte trsy květin v trávě. Při sekání trávy nepřijdou kytky k úhoně.

Obrázky: balconygardenweb