Extrémně vysoké výnosy rajčat! Lidová finta zajistí tolik plodů, že nebudete vědět, co s nimi

Fotografie: Depositphotos

Rajčata jsou oblíbenou plodinou v zahrádkách po celém světě. Mohou se lišit barvou i tvarem, přesto zaujmou svou chutí. Dopřejte jim ty správné podmínky růstu.

Pro úspěšné pěstování rajčat je klíčové zajistit jim nejen dostatek slunce a tepla, ale také se držet několika praktických rad. Rajčata vyžadují alespoň 6 až 8 hodin přímého slunečního svitu denně. Půda by měla být dobře propustná a bohatá na živiny, čehož lze dosáhnout přidáním kompostu nebo jiného organického materiálu. Při sázení rajčat na volné pole doporučujeme přidat hrst popela a hrst kvalitní zeminy.

Nezapomínejte na dostatečné rozestupy

Ujistěte se, že mezi keři rajčat je dostatečný prostor, ideálně alespoň 60 cm, což umožňuje lepší cirkulaci vzduchu a růst rostlin. Během prvního týdne po výsadbě je klíčové sazenice pravidelně zavlažovat pro podporu zakořenění. Po tomto období však přehnaná zálivka může být škodlivá, protože brání rozvoji hlubokých kořenů a může zpomalit kvetení. To je důležitý fakt, na který upozorňuje web Kilocalorii.

Jakmile keře začnou tvořit více plodů, je vhodné je přihnojit. Pokud ale rostliny mají silné fialové stonky a plody jsou tmavě zelené, není žádné hnojení potřeba. Ve chvíli, kdy se tvoří nové výhonky, je dobré je po dle webu Gardenersworld odstranit, na každé rostlině by měly zůstat pahýly o délce přibližně 2 cm.

Muškát

Takto jednoduše si vypěstuje nádherné muškáty i začátečník. Díky tomuto triku porostou jako o život

Nejen výhonky, i listy navíc jsou zbytečné

Důležité je také odstraňovat nepotřebné listy, zejména ty, které se dotýkají země nebo jsou poškozené a staré. Nikdy neodstraňujte více než tři zdravé listy najednou, pokud to není absolutně nutné. Po odkvětu keře ošetřete stimulátorem růstu a jemně s nimi zatřeste, aby došlo k opylení. Při zavlažování se vyhýbejte kropení listů, aby nedošlo k jejich onemocnění, a vodu aplikujte přímo u kořenů.

rostlina rajčete
Fotografie: Freepik

V polovině července je vhodné odlomit vrcholky keřů, což podporuje růst zbývajících květů. Jakmile začnou plody dozrávat, odstraňte všechny spodní listy pro lepší přístup slunečního světla k plodům. Na SvětěKreativity jsme již také radili, jak správně rajčata skladovat nebo zavařit, aby vydržela až do zimy.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*