Rajčata tuto výživu opravdu milují. Vyzkoušejte ji a v červenci budete mít rekordní sklizeň

Fotografie: Depositphotos

Trik, který pro vás máme připravený, zabraňuje výskytu plísní na listech a celkově posiluje imunitu rajčat. Zabraňuje také hnilobě na listech a vaše rajčata budou díky němu opravdu výborná.

Letní sezóna nám pomalu nabírá na obrátkách a pravděpodobně každý zahradník chce ze své zahrady mít co největší sklizeň. Bohužel však existuje mnoho problémů, kterým ovoce a zelenina z naší zahrádky musí čelit. Důvodů je mnoho: různá onemocnění, nedostatek vitamínů a minerálů, napadení hmyzem a škůdci. Nejúčinnější jsou lidové léky na rostliny!

Fotografie: Unsplash

Hnojivo pro rajčata

Rajčata jsou považována za jednu z nejoblíbenějších, nejchutnějších, ale také nejohroženějších plodin, protože stačí jedna malá vada a celá vaše úroda je v troskách. Pravidelně proto potřebují mikro i makro živiny. Už naši prarodiče znali všechny živiny, které rajčata potřebují, a právě od nich máme nejvíce rad.

Pozoruhodným případem je mimo jiné hnojení na bázi kvasinek. Kvasinkové hnojivo totiž podporuje zakořenění rostlin, a ty se tak stávají silnější. Takto nakrmená rajčata budou mnohem větší, šťavnatější a budou mít krásně červenou barvu.

Fotografie: Unsplash

Jak na to

Potřebujeme jen 10 gramů droždí v prášku (musí být sušené), 2 polévkové lžíce cukru a 10 litrů teplé vody. Smíchejte všechny ingredience a nechte luhovat několik hodin, klidně i celý den. Výsledný roztok se potom zředí čistou vodou, a to v poměru 1:5. Toto hnojivo by se mělo používat nejlépe třikrát za sezónu, aby to přineslo parádní výsledky. Rekordní sklizeň velkých, červených a šťavnatých rajčat už na vás čeká!

Zdroj: GardeningKnowHow

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]