Tyto rady do života jistě neznáte. Udělají z vás praktického člověka

Jaké jsou ty nejlepší rady do života? Jde o takové, které využijete doslova každý den. Podívejte se na soupis praktických věcí, bez kterých se neobejdete. Najednou zjistíte, jak jednoduchý život může být a jak snadno můžete na druhé udělat dojem. Co se vám bude hodit?

Fáze měsíce

Chcete vědět, zda měsíc couvá nebo dorůstá? Podívejte se na jeho tvar. Buď má písmeno D – dorůstá, nebo má tvar písmene C – couvá. Tak snadno zjistíte, zda se bude zvětšovat nebo zmenšovat. Ještě je i písmeno O, které značí úplněk. Ale ten poznáte i bez této rady.

Počet dní v měsíci

Zatněte pěsti, dejte ruce vedle sebe a podívejte se na své klouby a začněte s odpočtem měsíců. Leden, únor, březen… a tak dále. Kloub nahoře značí 31 dní, kloub dole 30 dní. Nebo 28–29 dní v případě měsíce února.

Kvalita baterie

Máte tužkovou baterii a nevíte, zda je nabité nebo ne? Pomůže jednoduchý test. Držte ji ve svislé poloze několik centimetrů nad podložkou. Potom ji pusťte. Jestliže bude stát a nespadne, je nabitá. Pokud odskočí a potom spadne, znamená to, že bude pravděpodobně bez energie.

Násobení devítkou

Nikdy vám moc nešlo? Podívejte se na své ruce. Každý prst má své číslo, od jedničky do desítky. Najděte ten, který chcete devítkou násobit. Počet prstů před ním značí desítkový řád, počet za ním jednotkový. Zkuste si to s různými čísly a zjistíte, že to funguje.

Měření úhlů

Klidně to zvládnete i bez úhloměru. Postačí, když se podíváte na svou rozevřenou dlaň. Malíček s palcem svírá úhel devadesát stupňů a další prsty 30, 45 a také 60 stupňů. Pro orientační měření není nic lepšího. Pozor však na to, jak hodně napnuté prsty na ruce máte.

Měření vzdálenosti

I to je orientační, ale funguje. Sevřete pěst a vztyčte ukazovák a palec. Vzdálenost od polštářků je asi 18 cm. Pokud změříte vzdálenost palce a malíčku, je to zhruba 20 centimetrů. Pokud potřebujete odhadnout dvacet centimetrů, jsou obě metody dobrým postupem.