Rozmrazovač skel vyrobíte ze svou ingrediencí, které stojí jen pár korun

Škrábat zamrzlé auto je zbytečnou námahou. Lepší je použít rozmrazovač skel. Ne ten kupovaný, ale ten, co si vyrobíte doma. V čem je unikátní? Má hned několik výhod. Jeho příprava je snadná, protože se skládá jenom ze dvou ingrediencí. Dalším jeho pozitivem je to, že vás oproti kupovaným variantám vyjde na pár korun.

Jaké složky jsou potřeba?

Na domácí rozmrazovač skel budou potřeba skutečně jenom dvě složky. Jednu navíc máte doma stoprocentně a druhou bez problémů seženete třeba v drogerii. První složkou je voda a tou druhou je čistý líh. Pro vaše potřeby sáhněte po tom denaturovaném, který je podstatně levnější a odvede stejnou práci, jako standardní ethanol.

Dodržte správný poměr

Jak správně tušíte, na rozmrazovač skel je třeba zachovat správný poměr jednotlivých ingrediencí. Základem jsou dva díly lihu a jeden díl vody. Je jedno, jaké měrné jednotky zvolíte a kolik rozmrazovače si připravíte. Zima zatím není až tak krutá, a proto není nutné dělat si velkou zásobu. Když máte odměřeno, vše smíchejte dohromady a potom nalijte do nádoby s rozprašovačem.

Aplikace je jednoduchá

Rozmrazovač skel máte hotov, a tak nezbývá než ho mít stále při ruce, k dispozici na to, abyste s ním mohli jednoduše odstranit námrazu z vašeho auta. Ve vzdálenosti pár desítek centimetrů nastříkejte obsah na vaše okénka a uvidíte, že mráz jako zázrakem povolí. Při aplikaci doporučujeme dodržovat několik bezpečnostních pravidel. Neaplikujte rozmrazovač u otevřeného okně nebo zdrojů tepla, ani při aplikaci nekuřte.

A jak je to možné? Jednoduše. Čistý líh má bod tuhnutí asi – 114 stupů Celsia, a tak jen tak nezamrzne. Při kontaktu s námrazou, která je vlastně vodou, ji začne ihned ředit, a tak se začne měnit z pevného skupenství na tekuté. Díky tomuto dojde k jednoduchému rozmrazování skel.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]