Netradiční využití soli, které málokdo zná a mnohé překvapí

Už známá pohádka říká, že sůl je tou nejdůležitější přísadou na vaření. Kuchyně však není jediným místem, kde jí využít. Tato krystalická hmota má totiž mnohé další, praktické a zajímavé využití. A to v celé vaší domácnosti.

Mytí nádobí

Máte připálené pánve a hrnce a potřebujete se spálenin zbavit? Pokud ano, pomůže vám sůl. Tu nasypte na dno pánve, přidejte trochu vody a touto hrubou pastou nádobí čistěte, až bude jako nové.

Mytí váz

Máte doma skleněné vázy, které jsou už zašlé, z důvodu nečistot ve vodě? Nezoufejte. Stačí si udělat silný solný roztok, který do vázy nalijete. Nechte působit pár hodin, zahrkejte a nečistoty budou pryč.

Čištění koupelen

Máte špinavé obklady, a to hlavně v jednotlivých spárách? Nemusíte kupovat drahou chemii. Smíchejte tři litry vody s půl šálkem soli a máte efektivní čistič na obklady, ale také dlažbu.

Odstranění kávy a čaje

Používáte stále jeden hrneček, který už nese stopy po kávě, nebo černém čaji? Když ho nechcete vyhazovat, použijte na něho sůl. Stačí jedna lžička soli, jedna lžička octa a vznikne silná čisticí směs.

Dezinfekce prkénka

Jak efektivně vyčistit kuchyňské prkénko, aby bylo jak bez nečistot, tak i bez bakterií? Použijte na něho hrubou sůl a polovinu citronu. Tou přejeďte po prkénku, nasypte sůl, nechte ji působit a potom plochou citronu čistěte.

Bělení ložního prádla

Jsou vaše polštáře a peřiny zažloutlé? Pokud ano, smíchejte lžíci soli se čtvrt šálkem jedlé sody. Tuto směs rozpusťte ve vroucí vodě a tu následně pomocí rozprašovače aplikujte na polštář i peřinu.

Domácí pedikúra

Proč navštěvovat salony, když se dá vše zvládnout v pohodlí domova. Stačí nádoba s teplou vodou, ve které rozpustíte dvě plné sklenice soli. Následně v ní máčejte nohy desítky minut a starou kůži odstraňte pemzou.

Domácí peeling

Mít krásnou pleť je snadnou. Potřebovat budete hrubou sůl a mandlový olej v poměru 1:2. Tuto směs krouživými pohyby aplikujte na vaši pleť, kterou tak jednoduše do hloubky vyčistíte.

Zlepšení chuti kávy

Přijde vám káva příliš hořká? Tak si do ní přidejte sůl. Samozřejmě ne celou lžičku. Malá špetka stačí k tomu, aby byla nepříjemná hořkost potlačena.

Eliminace plísní

Nejenom, že pomocí soli můžete plísně jednoduše vyčistit. Sůl také pohlcuje vlhkost, díky čemu dokáže eliminovat i samotný výskyt plísně.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]