Jak vyzrát na pěstování orchideje? Místo klasického květináče lze použít některou z těchto možností

Chcete vyzrát na pěstování orchidejí a docílit jejich úchvatné krásy? Potom si dobře rozmyslete, kam ji zasadíte. Na běžný květináč zapomeňte. Do něho sází svou orchidej většina lidí. Potom ho postaví na okno, kde rostlina vypadá celkem osamoceně a její krása není až tak dokonalá, jak se při pěstování orchidejí očekávalo. Pokud nechcete udělat tuto chybu, podívejte se s námi na možnosti, do čeho ji zasadit a jak ji naaranžovat!

Použijte mechy či nízké rostliny

Nikdy nevypadá dobře, když orchidej roste jenom z běžné hlíny. Snažte se ji zakrýt. Použijte jak dekorační zeleň, tak můžete zasadit třeba i mechy, stejně jako různé nízké rostliny. Na první pohled velká krása.

Využijte dřeva

Že je starý pařez, nebo dřevěná větev jenom na vyhození? Nikoliv. Díky ní vytvoříte úchvatnou kompozici, která bude kombinovat krásné květy a v interiéru tolik populární dřevo.

Nebojte se truhlíků

Ty nejsou jenom na muškáty. Využijete je i při pěstování orchidejí. Můžete je zavěsit, stejně jako postavit na okno. Najednou nebude vaše rostlina vypadat tak osamoceně, jako předtím.

Využijte staré akvárium

Už nemáte rybičky a plánujete staré kulaté akvárium vyhodit? Nedělejte to, jelikož i to se může stát skvělým místem pro pěstování této unikátní rostliny. Nechte se inspirovat.

Zkuste skleněné dekorace

Většina lidí si koupí dekorační nádobu proto, aby ji nechala prázdnou, nebo do ní dala jenom kameny. Vy byste měli být chytřejší a zasadit do ní právě orchidej. Bude to vypadat dokonale.

Použijte hliněné nádoby

Mohou být kulaté, mohou být ve tvaru klasické mísy, stejně jako mohou být různě vyzdobeny. Ať už zvolíte možnost jakékoliv, je jasně vidět, jak nich orchidej vypadá krásně.

Nenechte je samotné

Orchideje by nikdy neměly být samotné. To nevynikne jejich krása. Aranžujte je s jinými květinami, ideálně v podobě různých zelených rostlin, které opticky podpoří krásu květů.

Vytvářejte malé zahrádky

Proč ne. Stačí mít jenom představu a malá zahrádka s hlavní květinou v podobě orchideje může najednou vyrůst třeba i na vašem okně. Stačí se pouze inspirovat.

Využijte krásu přírody

Našli jste v přírodě něco, co vás ohromilo svou krásou? Zkombinujte to s vaší pěstovanou květinou. Na obrázku lze vidět, že se může jednat i o obyčejný kus dřeva.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]