Jarní dekorace pro veselou náladu

S prvními slunečními paprsky přichází lepší nálada, energie a také rostlinky pomalu začínají pučit. Jaro má každý neodmyslitelně spojené s velikonocemi a tudíž i výzdobou v tomto duchu. Svou domácnost můžete obléci do jarního kabátku, ale i mimo tento svátek. Mohou to být ozdobné květináče, vázičky, čerstvé kytky, slaměnky, větvičky, kamínky a umělé ozdoby pastelových barev. Vše veselé a připomínající probouzení ze zimního spánku. Hravé barvy povzbudí vaší náladu i energii a přírodní dekorace působí uklidňujícím dojmem. Ať už si připevníte dekorace na okna, dveře nebo stůl vnesou do vašich domovů jarní náladu.

Okenní parapet

Každému oknu sluší kytky, dekorativní květináče, truhlíky a bylinky. Na garnýž lze pak zavěsit i ručně vyrobené dekorace z papíru, textilie, slaměnek a další. Já jsem letos zvolila háčkované mini věnečky, které zvládnete během chvilky. Stačí k tomu háček, barevná háčkovací příze, kolečka na záclonky.

Háčkované mini věnečky

Kolečka obháčkujeme dokola a vytvoříme druhou řadu, přičemž do každého očka vháčkujeme 3 dlouhé sloupky. Tímto nám vznikne okrasný a nařasený okraj připomínající kytku. Na hotové věnečky připevníme pro ozdobu třeba mašličky, korálky, drobné kvítky. Zavěsit se dají, kdekoliv vás napadne. Do otvoru kolečka můžeme pomocí tavné pistole vlepit fotografii milované osoby. Viset mohou na stěně, na okně, na dveřích.

Mini věnečky bez háčkování

Jestliže vás háčkování příliš neoslovilo – nezoufejte. Kolečka na záclonu se dají omotat přízí, jutovým provázkem nebo pentlí. Takto barevná kolečka se pak dají dále ozdobit podle vlastní fantazie nebo předlohy, kterou najdete na internetu.

Textilní květináč s kytičkou

Malý obyčejný květináč z plastu natřeme lepidlem a obalíme do látky. Okraje vždy zahneme do rubu. Nebo můžeme plastový květináč ozdobit ubrouskem (decoupage) a přelakovat. Květináč vysteleme papírovou trávou a vyrobíme z látky, špejle a knoflíku kytku. Komu se nebude chtít hrát s látkou, může si jarní kytku vyrobit z papíru.

Fotografie publikována se svolením Mister GC Vuono Photography/FreeDigitalPhotos.net