Jarní firemní večírky: Když nechcete čekat až na ty vánoční

Firmy často pořádají vánoční večírky, které slouží ke společenskému setkání nejen zaměstnanců, ale také klientů a obchodních partnerů. Nyní však tato setkání nepatří pouze k Vánocům, ale také k jaru. Je to ideální doba k sešlosti!

Firemní večírky patří i k malým firmám

To, že musí stát takový večírek hromadu peněz a dovolit si jej mohou jen velké firmy, není pravdou. Povedenou akci může zorganizovat i malá firma, která tak dobře zainvestuje do vztahů ve firmě i mimo ni. Rozhodně se úsilí a prostředky spojené s večírkem vrátí zpět! Neutrální půda je vhodná k navazování nových kontaktů, udržování těch stávajících.

Vítání jara

Adventní čas sám vybízí ke stmelování a udržování vztahů, jelikož se rozhoduje o prodlužování či ukončování obchodních smluv. Předvánoční čas však možná není tím nejlepším obdobím pro večírky. Je těžké najít společný termín, všichni jsou ve stresu. Váš večírek nedostane možnost vyniknout. Proto se nabízí jarní měsíce, které jsou motivující zejména kvůli přicházejícímu teplu a času dovolených.

Výhodou je počasí

Výhodou pořádání akcí na jaře je také jistě počasí. O Vánocích si lze jen těžko užít sešlost pod širým nebem. Luboš Rákosník, jakožto pořadatel akcí na klíč z pražského Erpet Golf Centra doporučuje využití venkovních ploch právě pro takové akce. Ty jsou schopny pojmout až 1500 osob. Místo toho, aby byli všichni zavřeni, mohou si užívat volnosti, zajít si na terasu místo to uzavřené restaurace atp.

Místo pro akci

Pokud jste se rozhodli jarní večírek uskutečnit, dbejte na místo konání. To je totiž klíčové. Jsou tu pravidla pro výběr prostor, kde se z vašeho večírku nestane nudná akce. Možná vás napadne uskutečnit sešlost přímo v sídle firmy. To však zkušení organizátoři společenských akcí nedoporučují. Je lepší zvolit místo, které dodá vhodnou atmosféru. Nikdo nechce na večírku koukat na prostory kanceláří, myslet na práci. Pan Rákosník radí, aby zvolené místo nabízelo všem hostům něco výjimečného. Je třeba zajistit klidné místo pro vedení společenských hovorů a jiný prostor, kde bude akční program a zábava, která může zahrnovat sporty či kulturní vystoupení. Oblíbenou součástí akcí jsou soutěže týmů tvořených z hostů.

Pozor na dostupnost

Přesto, že dnes téměř všichni disponují vlastním autem, je vhodné myslet na dostupnost hromadnou dopravou. Takovou lokalitou je například Smíchov v Praze, kde je navíc hlídané parkoviště.

Obrázek: pixabay.com

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]