Organizátor sliboval úžasný čokoládový svět Willyho Wonky. Návštěvníky čekal poloprázdný sklad

Fotografie: Depositphotos

Měla to být nevídaná šou pro děti, plná rekvizit, zábavy a fontán s čokoládou. Když však nadšené děti dorazily na místo, čekalo je velké zklamání.

Deník Fakt informoval o velmi nepovedené akci, která se konala 24. února ve skotském Glasgow. Firma nalákala děti a jejich rodiče na nezapomenutelný zážitek inspirovaný Willym Wonkou a jeho Továrnou na čokoládu. Neměly chybět sladkosti, bohaté a realistické kulisy, atrakce pro děti i různá vystoupení. O nevšední akci byl velký zájem a vstupenky se brzy vyprodaly, přestože nebyly nejlevnější. V den D však rodiče i s dětmi zůstali v šoku.

Poutavé reklamy nalákaly mnoho rodin

Mnoho lidí se nechalo zlákat atraktivními reklamami, které slibovaly rodinám s dětmi naprosto unikátní a mimořádný zážitek. Pořadatel akce, společnost House of Illuminati, si účtovala za jednu vstupenku až 35 liber, tedy přibližně 1 000 Kč. Na letácích vypadala akce velmi lákavě. Jak se později ukázalo, obrázky vytvořila umělá inteligence a skutečnost měla do tohoto barevného světa s obřími kulisami sladkostí opravdu daleko.

„Publicita akce slibovala obří houby, bonbony a čokoládové fontány spolu se speciálními zvukovými a vizuálními efekty,“ uvedl TheGuardian. Když se však rodiny sešly na určeném místě v průmyslové zóně města Glasgow, čekal je šok. Na místě našly jen velké poloprázdné skladiště, ve kterém bylo roztroušeno pár rekvizit a skákací hrad. Do inzerovaného pohádkového světa měla tato výzdoba skutečně daleko.

Původně si mysleli, že jdou na obyčejný večírek. Při vstupu do sálu je polil studený pot

Rodiče přivolali na místo policii

Nazlobení rodiče se nakonec rozhodli přivolat policii. Děti se tolik těšily a jejich zklamání bylo opravdu veliké. Na místě také nikdo z organizátorů nebyl, aby se k situaci postavil čelem a vše náležitě vysvětlil. Byli tu jen najatí herci, kteří sami byli z celé situace v šoku. „Bylo nám řečeno, abychom na konci dali dětem pár želé a čtvrt šálku limonády,“ řekl jeden z najatých pracovníků.

Nakonec se podařilo vyjádření společnosti získat. Organizátor řekl, že akce nedopadla kvůli tomu, že holografická technologie, která měla celý svět tvořit, nepřijela včas. To však byla jen malá útěcha pro zklamané děti a celé rodiny, které na tuto akci přicestovaly i z velké dálky. „Zklamání je slabé slovo. Není to ani trapné,“ napsala jedna naštvaná matka na sociální sítě.

Organizátor nakonec oznámil, že všem budou proplaceny vstupenky v plné výši a nemělo by to trvat déle než 10 dní. Rovněž se všem omluvili za to, že jim způsobili stresující a frustrující den. Také přiznali, že měli celou akci raději zrušit, když jim nepřišla podstatná technologie, bez které se evidentně tato show neobejde. Pokud ve vás představa čokoládové party vzbudila chuť na sladké, na SvětěKreativity se můžete podívat na recept na báječný čokoládový dort s třešněmi a smetanou.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]