Je k nevíře, co designérka provedla se starou zrezivělou garáží. Vznikl z ní luxusní 3patrový dům s výjimečným interiérem

Fotografie: Depositphotos

Chytré nápady, hodně světla a sjednocené interiérové prvky. Designérka přetvořila malou garáž na třípatrový dům se vším, co moderní člověk k životu potřebuje.

Úspěšná designérka Marta Nowicka se nedávno rozhodla podstoupit experiment. Chtěla dokázat, že i s nízkým rozpočtem a malým kouskem pozemku můžete vykouzlit stylové a moderní bydlení s překvapivě neobvyklým interiérem a designem. Koupila tedy starou nevzhlednou garáž o rozloze pouhých 44 metrů čtverečních.

Když narazila na prodej staré garáže, ihned ji koupila

Dalston je oblast v severovýchodní části Londýna. Koupit zde nemovitost, nebo si jen nějakou pronajmout není zrovna jednoduchý úkol, protože ceny jsou hodně vysoké. Když tedy našla inzerát na prodej staré garáže, která oproti jiným nemovitostem byla cenově velmi výhodná, ani nic víc blíže nezkoumala a okamžitě ji koupila.

Marta se mohla pustit do projektu. Návrh domu měl splňovat všechna kritéria moderního bydlení. Nemyslela však pouze na interiér, ale dala si záležet i na tom, aby stavba zapadala do okolního prostředí. To se vyplatilo, protože pozemek je obklopen mnoha starými domy ve viktoriánském stylu. Fasádu tedy obložila cedrovými šindeli, jež imitovaly starou cihlovou zeď.

Chytré prosklení vytváří v domě nebývalou světlost

Půdorys budoucího třípokojového domu byl pouhých 4×10 metrů. Prostor tedy bylo nutné zvětšit vertikálně. Dům má nakonec tři patra o celkové podlahové ploše 126 metrů čtverečních. To už je velkorysý prostor k bydlení pro jednu rodinu. Aby však třípatrová stavba příliš nevyčnívala, rozhodla se spodní patro umístit z části pod úroveň terénu. Zde se nachází technická místnost, ale také nádherný obývací pokoj. Prostoru dominují velká krbová kamna, která vytváří útulnou domácí atmosféru.

Fotografie: Freepik

V horních patrech si pak vyhrála s prosklenými prvky, díky kterým působí dům velmi světle a vzdušně. Prosklené obdélníky najdeme i na chodbách v patrech, takže do spodního patra díky nim proniká hodně světla. Nejenže toto chytré řešení opticky zesvětluje a zvětšuje prostor, dům tak získal i nádherné výhledy z oken, kdy se můžete kochat venkovní zelení.

Interiér je inspirován starou stodolou

V celém domě použila mnoho neobvyklých nápadů. Jedním z nich je například sprcha ve třetím patře s proskleným stropem. Můžete se tak kochat pohledem na oblohu i při sprchování. Zadní prosklená stěna domu je pak před nevítanými pohledy z ulice chráněna zdí, která však zároveň dovoluje světlu, aby se skrze ni do domu dostalo.

Interiérový design se drží použití dvou hlavních materiálů, a to dřeva a kovu. Inspirací byla stará kůlna, ve které čekáte dřevěné trámy, zrezivělé kovové vybavení, měděné trubky a staré květináče. Všechny tyto prvky chtěla designérka přenést i do domu. V kombinaci s maximálním důrazem na vnitřní otevřený prostor vzniklo skutečně jedinečné místo k bydlení.

Za pár měsíců se stará garáž proměnila na třípatrový dům s velkým obývacím pokojem, dvěma ložnicemi, jídelnou a terasou. I když je dům situován v husté londýnské zástavbě, připadáte si zde spíše jako na venkově. Celkové náklady byly mnohem nižší, než kdybyste podobnou nemovitost kupovali od developera nebo vlastníka. Jak se proměna staré garáže povedla, to se můžete podívat ve videu.

Zdroj: Life Stories