Jedinečný úlovek z bazaru. Starý gauč skrýval překvapení, které důchodci změnilo život

Fotografie: Depositphotos

Bazarové nákupy někdy mohou být obzvláště vydařené. Některým lidem takový kousek z vetešnictví doslova změní život. Přesvědčil se o tom i tento muž, když potřeboval vyměnit starou pohovku.

Někdo nakupuje na bazaru, aby ušetřil peníze. Jiní tam hledají originální kousek, který jinde neseženou. Ať už je motivace k bazarovým nákupům jakákoliv, když se vám poštěstí, můžete si domů z vetešnictví přinést doslova poklad. Třeba zjistíte, že starý hrneček, soška nebo obraz, který se vám zalíbí, mají vysokou hodnotu. Nebo v tajných skrýších nábytku najdete ukryté cennosti, jak se to stalo jednomu muži z amerického Michiganu.

Poklad ve staré pohovce

Nákup staré sedačky z bazaru panu Kirbymu doslova změnil život. Po rozvodu se mu nevedlo moc dobře. Navíc kvůli rakovině přišel o ledvinu a byl tak v dlouhodobé pracovní neschopnosti. Přestože neměl peněz nazbyt, tak stará roztrhaná sedačka už volala po výměně. Pan Kirby se tedy vydal do místního charitativního bazaru a vybral si za pár dolarů velkou zachovalou pohovku. Byl spokojený s nákupem a ochotní prodejci mu pomohli s odvozem.

Fotografie: Depositphotos

Sedačka se stala součástí jeho obývacího pokoje, byla bohatě polstrovaná a pohodlná. Jednoho dne si však pan Kirby všiml, že v jednom místě se na ní špatně sedí. Nejdříve myslel, že už je pohovka prosezená. Stále mu to však nedalo a začal prozkoumávat škvíru mezi polstrováním. Po krátké chvíli vytáhl z mezery větší balíček, který ho celou dobu tlačil. Když ho otevřel, nemohl uvěřit vlastním očím. Někdo do sedačky schoval hotovost a to ne zrovna malou. V přepočtu držel pan Kirby v ruce milion korun.

Všichni mu pomohli

To pro něj byla obrovská suma, která by mu v jeho nelehké finanční situaci velmi pomohla. Potřeboval zaplatit účty, trochu opravit dům a se skromným důchodem také sotva vycházel. Přesto se nakonec rozhodl, že nalezené peníze vrátí. Vydal se tedy zpět do bazaru a nechal si zjistit, kdo sedačku pro charitu daroval. Spojil se s původními majiteli a k jejich obrovskému úžasu jim celý balíček bankovek předal.

Fotografie: Depositphotos

Jeho neuvěřitelný příběh se rychle rozšířil po celé komunitě. Lidé oceňovali, že i přes nelehkou životní situaci pan Kirby peníze vrátil. Lidé z jeho okolí tedy založili sbírku na jeho podporu, ve které se během chvíle sešlo několik tisíc dolarů. Původní majitelé pohovky mu z vrácených peněz zaplatili novou střechu. Takovou vlnu solidarity pan Kirby nečekal. Dostalo se mu ze všech stran tolik podpory a povzbuzení, které nemohl vyvážit ani nalezený milion.

Nalákal vás tento příběh k nákupům v bazaru? Možná nenajdete tak velký poklad jako pan Kirby, určitě však ušetříte, podpoříte ekologii a oživíte dům nebo zahradu originálem, který hned tak u nikoho nenajdete.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]