Jedno z nejlepších krasobruslařských vystoupení, které kdy bylo na ledové ploše vidět. Sourozenci zabodovali

Fotografie: Uwe Langer / Creative Commons / Attribution 2.0

Sourozenecký pár předvedl na ledě skotský tanec. Jejich kostýmy nenechaly nikoho na pochybách, že něco podobného nejspíš už nikdy neuvidí.

Nejen milovníci krasobruslení si přijdou na své. Podívejte se na záznam z tanečního vystoupení sourozenců Kerrových. Na ledovou plochu nastoupili v typických skotských kiltech, což byla světová premiéra. Hudební doprovod se také nese v duch Skotska, stejně jako taneční prvky. Vystoupení slavilo velký úspěch nejen u diváků. Ocenila ho i porota.

Vystoupením oslavili svůj skotský původ

Sinead Kerr a John Kerr je sourozenecké duo, které reprezentovalo Velkou Británii v letech 2003–2011. Podařilo se jim získat dvě bronzové medaile na mistrovství Evropy. Neztratili se však ani na světových šampionátech, kde se pravidelně umísťovali do 10. místa. V současnosti již oba kariéru ukončili, ale naštěstí existují záznamy, na kterých se stále můžeme kochat výkony této talentované dvojice.

V tomto vystoupení se sourozenci rozhodli oslavit svůj skotský původ, a tak na led vyrazili v typických skotských károvaných sukních. V hudebním doprovodu pak nechybí ani skotské dudy. Po pomalejší pasáži začne páru k tanci hrát známá skotská píseň Auld Lang Syne, která se zpívá před příchodem Nového roku.

Dokonalá synchronizace a obtížné prvky nadchly publikum

Už po prvních záběrech vidíme, jak je tento pár synchronizovaný a že má vypilovanou krasobruslařskou rutinu. Během jízdy předvedou několik velmi originálních prvků a zvedacích figur, za které si vyslouží potlesk publika. Obzvlášť figura, kdy je Sinead ve stojce hlavou dolů a drží se pouze jednou rukou Johnovy nohy.

Tempo se často střídá, krasobruslaři na to však reagují se samozřejmou lehkostí. Jejich synchronizované prvky každého přesvědčí, že se díváme na zkušený taneční pár, který toho má společně již hodně natrénováno. Po závěrečných tónech odchází pár z ledu za doprovodu zaslouženého potlesku. Toto originální vystoupení jim nakonec vyneslo třetí místo v Evropě a sedmé místo na světovém šampionátu.

Záznam z vystoupení, které komentuje Petr Vichnar, viděly přes dva miliony fanoušků. Od milovníků tohoto sportu sklízí jejich číslo velkou pochvalu. Mnozí se také domnívají, že taneční pár nebyl ve své době doceněn tak, jak by zasluhoval. Někteří dokonce považují toto vystoupení za jedno z nejlepších, které kdy bylo na ledové ploše vidět. Zda si vystoupení opravdu takovou chválu zaslouží, můžete sami posoudit ve videu.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*