Na led se chystala dvojice ve věku přes 80 let. Všichni se smáli, protože netušili, s kým mají tu čest

Fotografie: Marcus Cyron / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Krasobruslařský taneční pár všem předvedl, že věk je jen číslo. Legendy krasobruslení se postavily na led v pokročilém věku a publikum neskrývalo nadšení.

Ljudmila Belousovová a Oleg Protopopov se zapsali do historie krasobruslení ziskem dvou zlatých medailí na olympijských hrách. Tvořili pár i v soukromí a v roce 1979 ze SSSR emigrovali a usadili se ve Švýcarsku. Všem fanouškům také dokázali, že ani pokročilý věk je nemůže zastavit. Podívejte se, jak se předvedli na ledě, přestože oba již oslavili 80. narozeniny.

Olympiádu vyhráli dvakrát

Taková vystoupení jsou vždy povzbuzující. Někteří lidé dokazují, že i přes vysoký věk se můžete stále udržovat v dobré kondici a věnovat se tomu, co vás skutečně baví. Největší úspěchy sbírali v 60. letech minulého století, kdy získali celou řadu ocenění. Na společnou vášeň však nezanevřeli ani po ukončení profesionální kariéry.

Ljudmila Belousovová a Oleg Protopopov získali zlatou olympijskou medaili na olympiádě v Innsbrucku a svůj úspěch zopakovali o čtyři roky později na olympijských hrách v Grenoblu. Tehdy na světové scéně prostě neměli konkurenci. Kromě toho získali řadu titulů mistrů světa a mistrů Evropy. V tehdejším sovětském svazu se velmi zasadili o rozvoj tohoto sportu.

2letý chlapec se omylem přimotal na parket. Lidé v sále okamžitě sahali po telefonech a začali si to natáčet

Přesto život v SSSR nebyl tak růžový, jak by si manželé představovali. V roce 1979 tak požádali o politický azyl ve Švýcarsku. Do SSSR už se nevrátili. Byli jim odebrány všechny tituly a v podstatě byli vymazáni ze sovětské sportovní historie. Oni však svého rozhodnutí nelitovali a krasobruslení se i nadále věnovali v nové zemi.

Na ledě se předvedli, i když jim bylo přes 80 let

Ve videu níže se můžete podívat na jejich úplně poslední vystoupení na ledě. To se uskutečnilo v roce 2015 v USA. „Večer se šampiony“ tehdy nabídl vystoupení mnoha žijících legend světového krasobruslení. Ljudmila a Oleg tu tak nemohli chybět. Na led nastoupili v přiléhavých dresech v zářivě růžové barvě a předvedli, že je nezastaví ani vysoký věk.

S jistotou předvádějí tanec na ledě a nebojí se ani otoček a figur v záklonech. Publikum je nadšené a všichni jim jejich úžasnou kondici závidí. Ljudmila zemřela o dva roky později ve věku 82 let. Oleg Prototopov však stále žije a nedávno oslavil své 91. narozeniny. Podívejte se na vystoupení, které jasně dokazuje, že pravidelným pohybem se můžete udržovat ve vynikající kondici až do pokročilého věku.

Zdroj: Takprosto

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]