Jednoduché a efektivní řešení toho, jak se zbavit tmavých kruhů pod očima

Trápí vás kruhy pod očima? Vaší kráse rozhodně nepřidávají. Právě naopak. Pokud už jste vyzkoušela mnoho krémů a výsledky vás neuspokojují, je na místě zkusit i něco jiného. Návody, které nevyužívají sílu chemie, ale využívají především sílu přírody. Zkuste je a uvidíte, že tmavé fleky, stejně jako kruhy pod očima budou minulostí.

Prevence jako základ

Než se podíváme na to, co pomáhá na kruhy pod očima, je třeba zmínit, že ideální je myslet také na prevenci. Je třeba vědět, co kruhy pod očima způsobuje. Velmi často se jedná o nedostatek spánku, který je v současném hektickém světě poměrně častým jevem. Dále to mohou být i různé alergie, nebo reakce na prostředí. Nezapomínejme ale ani na špatný životní styl, kdy se ve vašem těle hromadí různé toxiny a další látky, které se negativně podepisují na vašem vzhledu.

Ideální je spát alespoň 8 hodin denně a odpočívat jak je to jenom možné. Také dejte pozor na sluneční paprsky, před kterými obličej chraňte. Nezapomínejte také hlídat množství sodíku v potravinách. Čím je ho méně, tím pro vás lépe. Samozřejmostí je pít i dostatek tekutin a chránit obličej a oči před otěrem například hrubým ručníkem. Jakmile uděláte tyto první kroky, můžete vyzkoušet i osvědčené postupy na eliminaci tohoto problému.

Jablka

Jedno z nejznámějších a také nejdostupnějších ovocí u nás. Jak ho využít na kruhy pod očima? Stačí ho dát vychladit do lednice, následně vyndat a poté oloupat a nastrouhat. Směs smíchejte s jednou lžící ovesných vloček, díky čemuž vytvoříte konzistentní pastu. Tu následně naneste kolem vašich očí. Takto nechte působit zhruba 20 minut a potom omyjte studenou vodou. Uvidíte, jak bude oblast kolem očí svěžejší a bez výrazných kruhů.

Mléko

Můžete využít klasické kravské, ale pokud budete mít k dispozici mléko kozí, je to jenom ku prospěchu věci. Do mléka namočíte kapesník či kousek jiné látky, vyždímáte a poté položíte na vaše zavřené oči. Ležte a nechte mléko působit zhruba 10 – 15 minut. Poté látku namočenou v mléce sundejte, obličej omyjte studenou vodou a podívejte se do zrcadla. Změna by měla být na první pohled patrná.

Zelený čaj

Známý a doporučovaný nápoj hlavně pro vysoký obsah antioxidantů. Nejenom, že ho můžete pít a tak prospět svému tělu zevnitř. Pokud máte kruhy pod očima, je na místě aplikovat sílu čaje i na ně. Postup je stejný, jako v případě mléka. Uvařte si kvalitní zelený čaj, nechte ho vychladnout a poté do něho namočte například kapesník. Ten vyždímejte, složte a položte na oči. Ty nechte zavřené, ležte a nechte ho působit zhruba 15 minut. Potom kapesník z očí sundejte, obličej opláchněte a uvidíte, zajímavé změny.

Salátová okurka

Jeden z nejznámějších pomocníků, pokud je vaším cílem eliminovat kruhy pod očima. Použití salátové okurky je přitom extrémně jednoduché. Stačí jenom nakrájet dvě kolečka, která přiložíte na vaše zavřené oči. Takto nechte působit zhruba 10 minut. Ideální je, když tento postup několikrát za den zopakujete. Okurka oblast kolem očí zklidní, hydratuje a podpoří eliminaci nevzhledných kruhů.

Brambora

Je alternativou okurky. Pamatujte na to, že brambora by měla být studená. Dejte ji na několik desítek minut do ledničky. Potom ukrojte dva plátky, ty oloupejte, omyjte pod vodou a poté vložte stejně jako okurku na vaše oči. Doba působení je zhruba 15 minut. Následně plátky brambor sundejte, omyjte případný vytvořený škrob a je hotovo.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]