Jednoduché háčkování čtverečků 1.díl

Nemusíte být zběhlí v této formě ručních prací a přesto můžete vytvořit úžasné věci. Háčkování čtverečků není nijak složitá záležitost a navíc můžete zužitkovat jak zbytky různých klubíček vlny, tak vlnu ze starého vypáraného oblečení. Určitě i vaše kamarádky, sousedky, maminka či tchýně budou mít doma zbytky vlny, které vám mohou věnovat. Háčkováním čtverečků se dá zkrátit jinak nudný víkend, večery na chalupě nebo háčkovat u polední kávičky, když dítko spí.

Čtverečky rychle přibývají

Čtverečky si schovávejte a až jich budete mít dostatek, začnete je háčkovat nebo sešívat k sobě. Je dobré předem si určit, o jaký výrobek se bude jednat. Osobně jsem si takto uháčkovala šaty, svetr, koberečky, ubrus, přehoz, polštáře, bezprsté rukavice, kabelky, pončo, sukýnky, vestu, šálek a mnoho dalšího. Postupů je na internetu spousta. Skutečně na tom není nic složitého. Když jsem začínala s touto metodou, uměla jsem tak maximálně vzít háček do ruky a uháčkovat řetízek. Háčkování čtverečků, je zábavné a docela rychle přibývají. Pokud jste milovníky různých krabiček ať už na šperky nebo jiné věci, které je potřeba ukrýt, můžete si udělat obleček na obyčejnou krabici od bot. Čtverečky můžete háčkovat malinké nebo větší a pokaždé bude výrobek vypadat jinak.

Výroba přehozu

Je potřeba nahromadit dostatek vlny. Opatřit si správný háček podle šířky příze a začít háčkovat čtverečky. Velikost záleží na vás. Začíná se háčkovat od 3 oček, které se spojí do kruhu a potom podle vysvětlivek uháčkovat čtvereček. Může se jednat o jednoduchý vzor, ale i ozdobné vzorky. Některé jsou velmi jednoduché a jiné už vyžadují počítání a přesnost. Já jsem si uháčkovala přehoz ze 100 kusů čtverců, které se sháčkují k sobě. Okraje je dobré pak obháčkovat buď jen začisťovacím a zpevňovacím okrajem, nebo ozdobným. To záleží, jak si kdo troufne.

Fotografie: pixabay.com