Jednoduché zapečené „sendviče“

Sendviče nemusí předznamenávat jen toustové chleby plněné šunkou, sýrem a zeleninou. My vám nyní přinášíme velmi netradiční a naprosto snadný recept, s kterým si připravíte teplou snídani, nebo večeři raz dva. Postačí vám jen pár základních, a hlavně nenákladných surovin.

Recept na zapečené „sendviče“

Potřebné ingredience na přípravu pokrmu:

– bochník bílého chleba nebo 1 velká bageta

– 6 vajíček

– čerstvá petržel dle chuti

– sůl a mletý černý pepř dle chuti

– sušené oregano dle chuti

– 1 malá cibule

– 2 rajčata

– 5 libových klobás dle obliby (ideální budou ty šunkové)

– 200 gramů zakysané smetany

– 100 gramů strouhaného sýra

– trochu mléka

Jak postupovat při přípravě zapečených sendvičů?

V první fázi si nakrájejte chléb na stejně široké plátky. Poté si vezměte k ruce plech vystlaný pečícím papírem a na něj vyskládejte chlebové plátky namočené v mléce. Následně si v míse vyšlehejte vejce se solí, mletým černým pepřem, oreganem, petrželkou.

Do směsi vlijte i zakysanou smetanu, vsypte najemno pokrájenou cibuli, vložte kolečka klobás, kostičky rajčat, strouhaný sýr a dobře promíchejte. Na vyskládané chleby nakonec připravenou směs vlijte a špachtlí rovnoměrně rozprostřete po celé ploše. Pokrm dejte zapéct do trouby na půl hodiny při 180 stupních Celsia.

Servírování zapečených „sendvičů“

Upečené jídlo krájejte na přiměřeně velké „sendviče“ a podávejte s čerstvým zeleninovým salátkem, nebo třeba kečupem, či tatarkou. Dokonalý bude pokrm i s čerstvou nasekanou jarní cibulkou, nebo pažitkou. Do výše uvedené směsi před zapékáním můžete vložit cokoliv rádi jíte.

Místo klobásy je možné zapéct chléb s šunkovým salámem, uzeným kuřetem, nebo jen s různými druhy sýrů. Hodit se bude například niva, mozzarella, hermelín, nebo gorgonzola. Tato varianta je vhodná pro vegetariány. Přejeme dobrou chuť!