Jednoduché způsoby, jak se zbavit hlenu v krku. Účinek je okamžitý

Fotografie: Depositphotos

Díky těmto jednoduchým způsobům nebudete muset trpět nepříjemnými pocity ucpaných dýchacích cest. Navíc skoro nic nestojí.

Právě hlen způsobuje ucpané dýchací cesty, které mají za následek kašel, a navíc ztěžují dýchání během nemoci. Hlen se v krku a v plicích netvoří jen tak pro nic za nic. Je tam proto, aby zabránil šíření bakterií a virů, ale když je ho příliš a zdržuje se tam až moc dlouho, může způsobit horečku a další komplikace. Naštěstí existují způsoby, jak se s ním vypořádat.

Fotografie: Freepik

Zkuste sílu zázvoru

Zázvor je silným antioxidantem, který podporuje funkce dýchacích cest a imunitu. Můžete ho jíst samostatně, v takovém případě vám budou stačit 3 až 4 plátky, nebo si z něj připravte čaj dle tohoto receptu. Budete na něj potřebovat 6 až 7 plátků čerstvého zázvoru, 1 čajovou lžičku medu, 1 čajovou lžičku nemletého černého pepře a 400 ml vody.

Vodu ohřívejte v hrnci a jakmile začne vařit, přihoďte do ní zázvor a pepř. Přikryjte pokličkou a nechejte podusit okolo 5 až 7 minut. Poté hrnec z ohně odstavte, vodu slijte do hrníčku a po chvíli přidejte med.

Fotografie: Freepik

Pomoci vám může i kurkuma

Kurkuma obsahuje látku zvanou kurkumin, která je skvělá pro podrážděné dýchací cesty, jelikož má antibakteriální účinky. Budete potřebovat 1 lžičku kurkumy, polovinu lžičky soli a 200 ml horké vody. Kurkumu se solí vložte do sklenice horké vody a míchejte, dokud se sůl nerozpustí. Následně si s roztokem vykloktejte hrdlo a směs vyplivněte. Tato směs zabíjí bakterie a snižuje množství hlenu. Opakujte 3 až 4 krát denně.

Kombinace medu a citronu je neporazitelná

Citron je bohatým zdrojem vitamínu C a podporuje imunitu, zatímco med má antibakteriální vlastnosti, tudíž je prospěšný pro dýchací cesty. Jejich kombinace účinně vyřeší nejen problémy s hleny, ale také vás zbaví bolesti v krku. Budete potřebovat 1 lžičku medu a 2 lžičky citronové šťávy. V té med rozpusťte a vypijte. Opakujte třikrát denně.

Fotografie: Freepik

Jablečný ocet vám pomůže

Sirup, jež je obsažen v octě, ničí bakterie a reguluje hladinu pH v těle, čímž snižuje tvorbu hlenu v plicích. Použijte 1 čajovou lžičku jablečného octa a 200 ml horké vody. Ocet nalijte do sklenice s horkou vodou, promíchejte a směsí si nakonec kloktejte hrdlo po dobu několika minut. V případě potřeby můžete druhý den opakovat.

Inhalování bylinek je zdraví prospěšné

V minulosti se tato metoda používala velmi často jako lék na ucpané dýchací cesty. V tomto případě stojí za to se ke starým zvykům vrátit. Budete potřebovat několik větviček tymiánu, čerstvý estragon a 2 až 3 litry vody. Tu nalijte do hrnce a nasypejte do ní bylinky, společně je přiveďte k varu. Pokud máte eukalyptový olej, můžete pár kapek přidat. Následně dejte hlavu nad hrnec a zakryjte ji utěrkou, aby vám pára neutíkala. Výpary z bylinek dýchejte tak dlouho, jak budete moct.

Zdroj: Healthline