3 banány, zbytek sušenek a strouhaný kokos: Do 10 minut připravíte nenahraditelný zákusek

Až vám vaše děti začnou říkat, že by si daly něco sladkého, udělejte jim tento dezert, který je hotový za pár minut.

Nejlepší recepty jsou ty, ve kterých je minimum ingrediencí. K tomuto budete potřebovat pouze tři a nejzákladnější je balení sušenek. Chutným, středně sladkým a atraktivním dezertem můžete úspěšně nahradit sladkosti pro děti nebo sladkosti k čaji. Můžete ho uvařit, i když k vám zrovna přijde návštěva, protože vám nezabere více než 10 minut. Tak to vyzkoušejte.

Co budete potřebovat

  • 2 balení sušenek
  • 3 banány
  • strouhaný kokos

Ano, toto je vše, co na přípravu tohoto dezertu budete potřebovat. Zdá se to neuvěřitelné, ale pochopíte to, jakmile to vyzkoušíte. Tak co, jdete na to?

Jak tento dezert udělat

Nejprve si všechny banány oloupejte a rozmačkejte vidličkou. Nejlepší bude, když banány budou už zralé, aby šly jednoduše rozmačkat. Poté si rozdrťte sušenky. Můžete použít nějaký mixér nebo třeba paličku na maso. Musí z nich být úplné drobky. Vzniklou drobenku si spojte s banánovým pyré v nějaké větší míse.

Obsah prvně začněte míchat nějakou vařečkou a poté použijte ruce. Mělo by vám vzniknout těsto, které se nebude moc lepit a bude držet u sebe. Toto těsto by vám také mělo jít skvěle tvarovat. Z tohoto těsta si nyní udělejte několik kuliček. Jejich velikost není důležitá, takže mohou být i veliké, nemusíte si dávat pozor.

Máte skoro hotovo

Nastrouhaný kokos si nasypte do misky a všechny kuličky, které jste si udělali, v něm obalte. No, a máte hotovo, už můžete jen podávat. Není vůbec důležité nechat tyto kuličky odležet, ale pravda je taková, že když aspoň 10 minut počkáte, bude jejich chuť mnohem intenzivnější. Také nemusíte používat kokos, můžete kuličky obalit například v oříškách a nebo v mletých sušenkách. Přejeme vám dobrou chuť!

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]