Jednoho dne to muž nevydržel a obořil se na svou ženu s dotazem, proč je neustále doma a nemá zájem o jakýkoliv společenský život. To co mu odpověděla ho zcela odrovnalo. Budete ji za to obdivovat?

Každý vztah začíná stejně. Pár se zamiluje, tráví spolu čas a den za dnem se podniká něco nového. Tedy až do chvíle, kdy se začne prvotní jiskra vytrácet a daná zamilovanost se snižuje. V tu chvíli se lidé začnou i měnit. A to v tom smyslu, že toho už tolik nepodnikají a když tráví čas společně, tak nejčastěji doma.

Postupem času už nejsou sami

Tento stav dále pokračuje. Velmi často je to nejprve domácí mazlíček, jako kočka, pes, nebo třeba zakrslý králík. Potom je to i první, následně druhý potomek. V tu chvíli je jasné, že se mohou priority měnit. Zároveň ale velmi často dochází také k tomu, že se ze vztahu vytrácí to zajímavé, jako v době seznámení. Pro jednoho to může být problém. To se stalo i tomuto páru, kde muž začal pozorovat, že jeho manželka ztrácí jakýkoliv zájem o to, co měla tolik ráda.

Jednoho dne se jí muž zeptal

Nastal den, kdy to muž nevydržel a rozhodl se, že se své manželky zeptá. Že se jí optá na to, proč už ztratila zájem o všechno, co měla tolik ráda a o vše, co spolu podnikali. Chápal, že mají děti a povinnosti, ale to přece neznamená, že si nemohou čas od času najít chvíli na sebe. Muž také připomenul, jak je často unavená, že ji často bolí hlava a že se změnila i její osobnost.

Nezapomněl poukázat na to, že i on má své povinnosti, které souvisí s jeho desetihodinovou pracovní dobou. A přesto má čas na to, aby se věnoval rodině a našem si chvíli na své koníčky. Poté požadoval po ženě odpověď, proč ona je tak jiná. A co mu odpověděla?

Reakce ženy ho šokovala

Žena se na něho jenom podívala a zeptala se ho, zda věří na pohádky. A to ty o malých trpaslících, kteří během dne vše uklidí. On sice odejde na 10 hodin do práce, ale její pracovní doba v jejich domě je o poznání delší. A po celý den se nezastaví. Začíná to prvotní péčí o děti, která nekončí po celý den. Do toho je třeba uklízet jejich hračky, udržovat domácnost, dále také vyprat, navařit a to stejné stále dokola. Když děti po obědě usnou, není to povel k odpočinku, ale povel k tomu udělat vše, co se za dopoledne nestihlo.

Manžel si to uvědomil

Najednou si muž uvědomil, že se každý den vrací do domu, který je čistý a uklizený. O děti je dobře postaráno a on má na stole teplé jídlo. Vždy má on, žena i děti co na sebe, a nic jim nechybí. Najednou pochopil, že jeho žena pracuje mnohem déle a jistě mnohem usilovněji, než on. A v tu chvíli mu to také došlo.

Změnil se i manžel

Už neviděl svou ženu jako někoho, kdo jenom sedí doma, pije kávu a čas od času něco udělá. Už ji viděl jako ženu, která se nezastaví. Od rána do večera. Rozhodl se tedy, že i on své chování musí změnit. Začal stávat dříve a udělal pro celou rodinu snídani. Postaral se o děti a po příchodu z práce pomohl s domácími pracemi. A k čemu to vedlo? Jeho žena už přestala být služkou a díky tomu byla spokojenější, měla více energie i radost ze života. A výsledek? Pár spolu podniká mnohem více věcí, než v minulosti. Bohužel stále existuje mnoho mužů, kteří si neuvědomují, co vše žena na mateřské musí dělat. Pokud vy jste žena, již víte, co svému partnerovi říci.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]