Jejímu muži zbýval týden života. Těhotná žena se rozhodla urychlit porod, aby si mohl pochovat v náručí novorozenou dceru

Fotografie: Depositphotos

Srdcervoucí příběh této rodiny vás naplní dojetím. Umírající otec měl díky své ženě možnost, rozloučit se s novorozenou dcerou.

Život někdy přináší situace, kterými by mnoho z nás nechtělo projít. Smrt si bohužel nevybírá a nikdy na ní není ten správný okamžik. Když se na jednu stranu těšíte na narození dítěte a zároveň se loučíte s nemocným manželem, kterému mnoho ze života nezbývá. Diane Auglers tak trochu podvedla čas, kvůli milovanému manželovi.

Zbývalo mu pár dní života

Měl to být jeden z nejšťastnějších dnů jejich života. Rodina se čtyřmi dětmi z amerického Texasu očekávala s napětím příchod pátého dítěte. Dva týdny před termínem porodu však lékaři Dianě oznámili šokující zprávu. Její manžel Mark trpí fatální plicní fibrózou. Odhadovali, že má před sebou asi šest dní života.

Mark se léčil s rakovinou střev a těsně před Vánoci mu lékaři oznámili, že léčba byla úspěšná. Bohužel hned po Novém roce nastal zvrat, kdy se Markovi přitížilo a byl přijat do nemocnice, kvůli problémům s dýcháním. Lékaři zjistili, že chemoterapie poškodila nevratně Markovi plíce. Nebyla žádná možnost jak ho zachránit. Čekalo se jen, kdy jeho plíce definitivně zkolabují a to mělo nastat velmi brzy.

Stihl se rozloučit s dcerou

Mark na smrtelné posteli vyslovil přání, že bych chtěl vidět svoji malou dceru. Diane se proto odhodlala k neuvěřitelně statečnému kroku. Rozhodla se příchod dítěte na svět o dva týdny urychlit. Podstoupila císařský řez a malá Savannah putovala do otcovi náruče. Držel ji 45 minut a ztěžka k ní promlouval. Následující den upadl do kómatu a o dva dny později zemřel.

Foografie: Freepik

Diane vzpomíná na ten bolestný okamžik, kdy se mísí radost z příchodu dítěte se smutkem z okolností, za kterých k tomu došlo. Bylo pro ni nesmírně těžké sdělit starším dětem, že jejich otec už nemá žádnou naději na přežití. Byla však přesvědčená, že vnímá i když je v kómatu. Když jeho srdce a dech začaly slábnout, Diane položila malou dceru Markovi do náruče a držela jeho ruku, dokud nezemřel.

Mark zemřel v nemocnici obklopený svou velkou rodinou, tři dny po narození dcery. Diane ví, že by byl pro ni skvělým otcem, ale osud to bohužel zařídil jinak. Přestože nic nemůže rodině vynahradit tuto ztrátu, našlo se mnoho lidí, kteří se rozhodli jim pomoci. Bylo jasné, že bez živitele rodiny to matka pěti dětí nebude mít jednoduché. Aby ji ušetřili alespoň finančních starostí, založili sbírku, ve které se vybralo dost na to, aby rodinu na dlouhý čas zabezpečili.

Zdroj: Nhi

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]