Jenom díky této turistce, která náhodou procházela kolem se podařilo zuboženého psa zachránit. Ten, co ho na daném místě nechal jistě doufal, že ho zde nikdy nikdo nenajde.

Že se najde pes u popelnic, nebo v příkopu, to není zase až tak nic neobvyklého. Odhodí ho zde majitelé, kteří ale částečně doufají, že ho někdo najde a ujme se ho. Nutno ale říci, že tento pes byl odhozen a opuštěn na místě, kam moc lidí nechodí. Je tedy jasné, že jeho majitel měl jeden jediný cíl. A to takový, že doufal v tom, že zde pes zemře. Jenom díky jedné ženě k tomu nedošlo. A byla to velká náhoda.

Žena milovala turistiku a rozhodla se jít na výlet

Ještě štěstí, že tato žena měla právě tento koníček. O jaký se jednalo? Byla to turistika. Ne taková, kdy se člověk jenom tak prochází lesem, ale spíše ta náročnější, kdy člověk vyrazí do méně přístupného terénu, například do hor. Jelikož žena měla celkem dost zkušeností, rozhodla se pro poměrně náročnou trasu. A ještě že to udělala, jelikož jenom tak mohlo být zachráněno nevinné nebohé zvíře.

Na opuštěné trase našla ležícího psa

Kousek od klasické trasy uviděla něco, co zde nemá co dělat. Když přišla blíže, tak uviděla něco, co jí opravdu šokovalo. O co se jednalo? Na daném místě totiž uviděla psa. Ten zde neběhal, jak tomu bývá když ho vezmou nějací majitelé s sebou. Pes zde ležel a bylo jasné, že už tu je delší dobu a bez pomoci. Ženě bylo v tu chvíli jasné, že ho zde někdo nechal schválně. A to jenom proto, aby zde jeho pes umřel. I proto si zvolil méně přístupnou trasu, na kterou moc lidí nechodí. Daný člověk si myslel, že tu psa dlouho nikdo nenajde.

Okamžitě ho začala zachraňovat

Žena neváhala a okamžitě ho začala zachraňovat. Bylo jasné, že pes je hladový, vysílený a také dehydrovaný. Dala mu ihned napít vody a také kus své svačiny, která mu pomohla nabrat trochu síly. Na to aby sám šel to ale nestačilo. A tak se rozhodla, že ho vezme do náručí a snese ho na přístupnější místo, kam už se bez problémů dostane i pomoc, kterou zavolala. Právě tyto kroky byly ty, díky kterým pes přežil. Kdyby šla touto cestou o několik hodin déle, tak by daný pes s největší pravděpodobností zemřel.

Záchrana nebyla jednoduchá

Už jenom to, že žena musela psa delší dobu nést ukazovalo na to, že jeho záchrana nebyla jednoduchá. Naštěstí byla žena trénovaná a měla dostatek síly i fyzické kondice na to, aby toto všechno zvládla. To ale nebyl jediný problém, jelikož veterinář následně zjistil, že pes má také několik celkem hlubokých ran. K nim řekl, že vznikly patrně od střel. Jeho majitel tedy nenechal psa jenom tak v horách, ale patrně se rozhodl, že ho zde i přímo popraví. Jak se však ukázalo, nepovedlo se mu to. Pes však musel neskutečně trpět.

Složitá byla i následná péče, jelikož veterinář konstatoval, že se k němu pes dostal opravdu na poslední chvíli a záchrana skutečně nebyla nic jednoduchého. Naštěstí se to ale povedlo a pes se začal po několika týdnech zotavovat. Nabíral svaly a váhu a postupně se projevovala i jeho radost, což dával najevo vždy, když k němu přišel někdo koho znal.

Dostal druhou šanci

A jak se má nyní? Velmi dobře. Nejenom, že byl zachráněn a je nyní ve velmi dobré kondici. Nelze zapomínat také na to, že už má nového a samozřejmě také milujícího pána. A koho? To vás zaujme nejvíce. Je to právě žena, která ho našla. Byla to jeho zachránkyně, která se následně hned informovala na možnost jeho adopce. A to jí bylo umožněno. Pes jí tak vděčí nejenom za záchranu, ale i za současný spokojený a také dokonalý život.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]