12letá dívka zachránila svého bratra ve školní jídelně, když se začal dusit. Spolužáci od něj odešli

Fotografie: Petr Vilgus / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Během toho, co se chlapec dusil v jídelně při obědě, všichni raději odešli. Jeho sestra byla jediná, kdo byl schopen zasáhnout.

Charlie a Amelia Lovern jsou sourozenci, dvanáctiletá dvojčata. Chodili spolu na stejnou školu i do stejné třídy, každý ovšem měl svůj vlastní kolektiv. Zároveň žili se dvěma pěstouny, kteří sami nemohli mít děti. Starali se o ně svědomitě a bezmezně je milovali, i když věděli, že se již nescházejí tak často. Oba totiž měli své vlastní zájmy a volnočasové aktivity. Během podzimu se po celé škole rozjela epidemie nachlazení a každý se bál, že je dostane. Žáci totiž měli naplánovaných mnoho školních výletů, které nechtěli zameškat kvůli nemoci.

Naštěstí byla sestra poblíž

V poledne šli všichni na oběd do jídelny. Vystáli frontu, vzali si jídlo na tácek a šli si sednout, každý ke své skupině přátel. Jedli, smáli se a bavili se. Charlie začal žvýkat sousto sýra, když vtom mu uvízlo v krku. Začal se dusit. Snažil se ho vykašlat, ale marně. Jakmile jeho kamarádi uslyšeli kašel, raději odešli a nechali ho tam. Domnívali se totiž, že je jenom další nachlazený. Charlie se mezitím chytal za krk a snažil se dostat kus sýra ven. Nic mu nepomáhalo. Jeho sestra ho ovšem uviděla a během pár sekund byla u něj.

Všimla si nejen toho, že se její bratr dusí, ale i změny barvy obličeje. Ihned použila Gordonův manévr, tedy začala bratru bouchat pěstí mezi lopatky. To nijak nepomáhalo, proto přistoupila k náročnější pomoci. Amelia si stoupla za bratra, uchopila mu paže do kříže a provedla fyzicky náročný Heimlichův manévr. Ten jejímu bratrovi skutečně pomohl. Sousto sýra, které celou situaci zavinilo, Charlie vyplivnul a rozkašlal se. Tentokrát mu už ale o život nešlo. Oba se objali a byli vděční, že se nic nestalo. Charlie měl opět zdravou barvu v obličeji.

Záznam na videu

Když se to dozvěděli pěstouni, byli rozhořčeni. Nechápali, proč chlapci nikdo nepomohl, když viděli, co se děje. „Takhle nevypadá nachlazený člověk.“ Je vděčná za to, že měl Charlie poblíž Amelii. „Toto jsou věci, ve které doufáte a modlíte se, aby se nikdy, nikdy nestaly žádnému z vašich dětí,“ říká pěstounka. Celá situace byla zachycena na videu, jež bylo dokonce i zveřejněno. Komentáře lidí se ve všem shodují. „Jak mohli odejít, takhle snad vypadá člověk, co je nachlazený?!“ píše jeden uživatel. „To asi nejsou moc dobří kamarádi, když tak rychle odešli,“ říká další.

Zdroj: Newsitamea

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]