Jméno pro budoucí dceru jí ukradla sestra. Nyní ho požaduje zpět

novorozenec v porodnici
Fotografie: Freepik

Žena se s manželem dlouho snažila o dítě. Měla vybraná jména pro chlapce i pro dívku. Když se s nimi však svěřila své sestře, o jedno jméno přišla.

Spousta lidí uchovává vybraná jména svých budoucích dětí v tajnosti až do poslední chvíle z mnoha důvodů. Jedním z nejčastěji se vyskytujících je, aby jim ho nikdo neukradl. Tato žena okamžitě zalitovala, když prozradila oblíbené jméno pro dítě své sestře. Ta ho totiž nakonec použila pro svou holčičku. Nyní ho chce sestra zpět.

Zrazená žena hledala útěchu na internetových fórech

Žena, která neuvedla svou pravou totožnost, hledala zastání na internetových fórech. Věc se má tak, že se s manželem už dlouho snažili o miminko. Dávno měla vybraná jména jak pro chlapce, tak pro holčičku, s nimiž se svěřila své sestře. Té se mezitím podařilo otěhotnět a ono jméno pro svou dcerku použila. „Moje sestra se ale okamžitě rozhodla, že se jí to jméno líbí a chce ho. Nechtěla jsem se hádat, netoužila jsem po tom, aby se z toho stala soutěž o jméno,“ vysvětlila žena.

Zatímco žena bojovala s problémy s plodností a četnými potraty, její sestra se s manželem začala pokoušet o dítě. Chtěla porodit dříve, aby mohla použít jméno Lori pro holčičku, pokud se jim podaří zplodit dceru. Nakonec se tak skutečně stalo a porodila první. Bez váhání dítě pojmenovala Lori. Její sestra byla zdrcena.

Mezi sestrami došlo k hádce

„Snažila jsem se jí vysvětlit, že Lori byla na našem seznamu tak dlouho a po letech návštěv u lékaře, špatných zpráv, potratů a operací by pro mě hodně znamenalo, kdybychom mohli použít právě toto jméno, které nám za ty roky přilnulo k srdci. Doslova jsem ji prosila, aby nám jméno Lori nechala a vybrala si jiné. Myslela si však, že ji citově vydírám,“ dodává žena. Mezitím sestra porodila a oznámila, že se holčička bude jmenovat Loriana. Považovala jméno za zcela odlišné než Lori.

matka a batole
Fotografie: Pixabay

Ženin příběh na sociálních sítích rozdělil lidi na 2 tábory. Někteří s ní soucítili, velmi je mrzelo, jak sestra zareagovala. Rodina by měla držet při sobě, respektovat se a chápat. Na druhou stranu jiní uvedli, že jméno nelze vlastnit, každý se může rozhodnout sám, jak chce. S tím se bohužel nedá nic dělat, i když je to smutné. Mnozí se však shodli, že je to věc soucitu a že sestra měla použít jiné jméno.

Zdroj: Mirror