Kávová pleťová maska vaši kůži vyčistí, rozjasní a dodá jí vitamíny

Že je nutné pleťové masky jenom kupovat? Velký omyl. Můžete si je i vyrobit. A to z pár ingrediencí co máte doma. Kávová pleťová maska je tou nejlepší. Ženy, které ji používají dávají za pravdu v tom, že se oproti drahým krémům a maskám liší nejenom svou nízkou cenou, ale liší se také tím, že opravdu velmi dobře účinkuje. Stačí ji jednou použít a už můžete pozorovat mnoho rozdílů. A v čem je unikátní? V jednotlivých složkách, kdy každé dokáže s vaší kůží něco zcela jiného.

Mletá káva

Ukážeme si, jak se tvoří kávová pleťová maska a proto je velmi důležité začít klady, jaké má právě mletá káva. Hlavně díky kofeinu je schopna zlepšovat krevní oběh v hlubších vrstvách kůže. Také má velmi dobrý vliv na to, aby byla kůže zjemňována a aby byl podporován takzvaný metabolismus lipidů. Káva také dokáže spustit mnohé regenerační procesy kůže. Pozitivně ovlivňuje i tvorbu kolagenu a elastinu, které mají omlazující účinek.

Kakao

Další složkou kterou obsahuje kávová pleťová maska je kakao. Právě to je zdrojem mnoha důležitých minerálů a také vitamínů. Pleť však pouze nevyživuje, jelikož nabízí také vlastnosti, které pomáhají zužovat póry a zajistí správnou regeneraci poškozené kůže. Kladem kakaa je také to, že dokáže navrátit vaší kůži přirozený odstín.

Skořice

I ta je součástí této pleťové masky. Je blahodárným pomocníkem hlavně pro toho, koho trápí různorodé problémy s pletí. Jestliže se u vás často objevují vyrážky a jiné problémy, skořice je dokáže velmi rychle eliminovat. A to díky svým čistícím schopnostem. Také dokáže velmi dobře stimulovat vaši kůži. Umí ji prohřát a tak zajistí i lepší prokrvení.

Křepelčí vejce

Pokud ve své domácí kosmetice používáte běžná slepičí vajíčka, doporučujeme je nahradit těmi křepelčími. Proč? Jelikož jsou lepší. Kávová pleťová maska se bez nich také neobejde. Díky svému složení dokážou vaši pleť výrazně omladit, dokážou zmírnit vrásky a umí také zmírnit otoky. To vše díky látce, kterou je tyrosin.

Med

Nejednom na chleba, ale také na vaši kůži. Med totiž dokáže podpořit celkovou hydrataci kůže. Ta zůstává dokonale vláčná a následně i pružná i měkká. Nezapomínejte také na to, že med je silným antioxidantem a dokáže působit antisepticky. Cokoliv tedy ve vaší pleti nemá co dělat, to dokáže velmi rychle a také efektivně eliminovat.

Jak na přípravu a použití? Je to hračka

Všechny ingredience znáte a tak se můžete pustit do přípravy. Domácí kávová pleťová maska je velmi jednoduchá. Stačí pouze dodržet pravidlo tří. Smíchejte 3 lžíce všech ingrediencí a k tomu přidejte tři křepelčí vajíčka. Vše důkladně promíchejte, abyste dosáhli požadované jednotné konzistence.

Měla by vzniknout hustší směs, kterou budete aplikovat na svůj obličej. Nechte ji působit zhruba 15 – 20 minut a potom opláchněte čistou vodou. A jak často ji používat? Pokud s péčí o pleť začínáte, aplikujte ji zhruba dvakrát týdně. Když už chcete svou kůži krásnou pouze udržovat, plně postačí použití jednou týdně. Také nezapomeňte na to, že daná vytvořená směs by měla být vždy čerstvá. Při delším uchování ztrácí své pozitivní vlastnosti.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]