Když rodiče zjistili, že budou mít dvojčata, byli nadšení. To ale ještě netušili, že je čeká další překvapení v podobě dvou malých albínů

Fotografie: Depositphotos

Všechny děti se rodí jedinečné, ale je nevyhnutelné, že některá narození se zapíší do historie a zanechají v naší mysli nesmazatelnou stopu.

Když se v roce 2018 v Argentině narodila dvojčata Catalina a Virginia, obletěla zpráva celý svět. Důvod? Dívky se narodily s velmi zářivými sněhobílými vlasy. Fotografie krásných a jedinečných dvojčat se před čtyřmi lety staly virálem, ale pak na ně lidé tak trochu zapomněli. Rodiče dívek však nedávno zveřejnili nové fotky Cataliny a Virginie a musíme říct, že tyto holky jsou pořád rozkošné.

Radostné očekávání dvojčat

V roce 2018 Jorge Gomez a jeho žena prožívali obrovské štěstí, když se chystali přivítat na svět dvojčátka. Manželé, kteří již měli krásného syna, měli pocit, že jejich rodina bude kompletní. Rodiče však nikdy nemohli tušit, jaké pozornosti se jejich dvojčatům dostane po příchodu na svět. Na počátku těhotenství paní Gomez pravidelně navštěvovala lékaře. Po jedné návštěvě se dozvěděla, že čeká dvojčata, a to byla samozřejmě velká novina.

Fotografie: Depositphotos

Když nám řekli, že budeme mít dvě děti, byli jsme velmi šťastní, a když se narodily a my jsme viděli, že jsou albíni, štěstí se nezměnilo. Pro nás je to požehnání,“ řekl Jorge místním novinám. S manželkou udělali vše pro to, aby se na dvojčata připravili, a během těhotenství šlo vše podle plánu.

Děti se narodily předčasně

Porod dvojčat může matku a její děti vystavit zvýšenému riziku komplikací, ale dvojčata Catalina a Virginia se narodila zdravá. Narodila se předčasně ve 36. týdnu, ale měla normální váhu a matce se dařilo velmi dobře.

Lékaře v nemocnici v argentinské provincii Tucuman však zaujalo něco jiného. Paní Gomez se právě narodily dvě tak výjimečné holčičky, že se přes noc staly senzací.

Když lékaři spatřili miminka, nedokázali skrýt překvapení a zůstali beze slov. Catalina a Virginia se narodily s mléčně bílými vlasy na hlavě a vůbec nevypadaly jako někdo z rodiny. Dívky se narodily s albinismem, vzácným genetickým onemocněním, které způsobuje nedostatek kožního pigmentu. Ve Spojených státech se s tímto onemocněním rodí pouze jedno ze 17 000 dětí. Albinismus se přenáší (dědí) v rodině a ve většině případů musí být nositeli genu pro albinismus oba rodiče.

První albínská dvojčata v Argentině

Jako první se narodila Catalina, která vážila 2,6 kg, a o dvě minuty později Virginia, která vážila 2,4 kg. Jejich vzácné genetické onemocnění bylo pro všechny šokem. Jorge a jeho žena se však narozením dětí cítili požehnáni. Při výchově dvojčat je však třeba přijmout určitá bezpečnostní opatření. Dívky jsou například extrémně citlivé na UV záření, což má na rodinu s malými dětmi vliv.

Letos jsou Catalině a Virginii čtyři roky a jak rostou, jsou den ode dne krásnější. V prosinci 2021 dívky pózovaly jako modelky, když pro ně někdo z rodiny ušil šaty. Doufáme, že jejich příběh a tyto fotografie vrhnou nové světlo na albinismus a ukážou, jak jedinečně krásní mohou albíni být. Jorge a jeho žena jsou odhodláni ukázat světu, že všechny děti si zaslouží bezpodmínečnou lásku bez předsudků. A bez ohledu na to, jaké vzestupy a pády jim život připraví, holky budou mít vždycky jedna druhou.

Zdroj: Newsner