Další odhalení prince Harryho: Horší už to být nemohlo

Harry a Wiliam

Málokdo neví o současné napjaté situaci, která panuje mezi členy královské rodiny. Po nedávném vydání knihy vzpomínek prince Harryho ještě přituhlo.

V knize Spare, která od 10. ledna plní pulty knihkupectví, čtenáři najdou bombastická odhalení, ale také úsměvné střípky ze život královské rodiny. Princ Harry zde mapuje celý svůj život a kniha je tak plná zajímavých detailů a nechává nahlédnout do soukromí všech členů. U Britů si princ Harry svoji pověst rozhodně nevylepšil. Překvapivě však začíná ztrácet i v Americe. V zemi, do které se před necelými dvěma roky přistěhoval.

Harry v knize odhaluje i nepěkné věci

Velká část lidí totiž nesouhlasí s tím, že v knize jsou zveřejněny i poměrně intimní soukromé rozhovory. A mnoho lidí si myslí, že takové věci na veřejnost prostě nepatří. Co zajímavého tedy princ Harry v knize prozradil? Ta nejvíce bombastická odhalení se týkala především vztahů mezi jeho ženou Meghan a budoucím královským párem, Williamem a Kate.

Harry tak prozradil, že William označil Meghan za obtížnou, hrubou a drsnou. A poté ještě Harryho napadl tak, že skončil na podlaze. K větší újmě však přišel pouze jeho přívěsek na krku, který se rozlomil na dvě půlky. V jiném incidentu měl William prstem ukázat na Meghan a důrazně jí říct, že je neslušná. Reagoval tak na její prohlášení směrem k tehdy těhotné Kate, kdy prohlásila, že má pod vlivem hormonů „dětský mozek“.

Nacistickou uniformu mu William s Kate schválili

Určitě si vzpomenete na velkou aféru, kolem tehdy mladého prince, který udělal velký přešlap, když se na jeden z večírků dostavil v nacistické uniformě. K tomuto incidentu Harry prozradil, že od Kate s Williamem tehdy dostal schválení, oběma to prý připadalo jako skvělý nápad. Novináři se však tehdy slétli na Harryho jako supi a nenechali na něm nit suchou. Dodnes se za to musí omlouvat.

Big Ben

Kromě těchto nepěkných věcí, však kniha obsahuje i řadu zajímavých i zábavných historek a vzpomínek, které si Harry pamatuje z dětství a dospívání. A tak prozradil, že se měl jmenovat Albert. Jeho matka Diana však toto jméno princi Charlesovi vymluvila. O něm zase prozradil, že pravidelně cvičí. A jediný způsob, který mu ulevuje od bolestí páteře je stojka na hlavě. Což je v jeho věku skutečně obdivuhodný výkon.

Fyzický kontakt v rodině neexistuje

Fyzické projevy náklonnosti jsou mezi členy královské rodiny tabu. Harry si však vzpomíná, že se ledy trochu prolomily, když se poprvé vrátil ze zahraniční vojenské mise: „Myslím, že mě Willy objal. Myslím, že jsem dal tátovi pusu na každou tvář. Možná mi také… stiskl rameno? Každému na dálku by to připadalo jako normální rodinný pozdrav a interakce, ale pro nás to byla okázalá, bezprecedentní demonstrace fyzické náklonnosti.“

hradní stráž

Koho život královské rodiny zajímá, určitě by tuto knihu ve své knihovně měl mít. Jsou tu drobnosti, které se nikde jinde nedočtete a pro některé může být taková sonda do života člena královské rodiny opravdu vítaným počtením. Zatímco prodej knihy raketově stoupá, popularita páru zaznamenává pád. A to i v Americe, kde dosud byli velmi oblíbení.

Nevíme, jaké očekávání měl samotný princ Harry. Zatímco u Britů se jeho již tak pošramocená pověst vydáním knihy rozhodně nevylepšila. I v Americe se zdá, že lidé začínají otáčet. Podle průzkumů vidí prince pozitivně 31 % a negativně 37 % dotázaných. Což je oproti prosincovým číslům výrazné pohoršení. O něco lépe je na tom Meghan, která však po vydání knihy také výrazně ztratila na popularitě u svých krajanů.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*