Návrat krále Karla III. na veřejnost znepokojil odborníky. Jeho výstup se neobešel bez slz

Fotografie: Depositphotos

Král Karel III. se společně s manželkou královnou Camillou zúčastnil oslav výročí vylodění v Normandii. Při vyprávění jednoho z veteránů byl dojat k slzám.

I přes náročnou léčbu zákeřné rakoviny si král Karel III. najde čas na královské povinnosti. Web TN informoval, že se se svou manželkou královnou Camillou zúčastnil oslav výročí vylodění v Normandii, kde veřejnosti ukázal, že není pouze britským monarchou svázaným vystupováním, jaké se od krále očekává, ale především člověkem pociťujícím silné emoce.

Krále dojal příběh jednoho z veteránů

Uplynulo už dlouhých 80 let od vylodění v Normandii, události známé jako Den D. Ten se uskutečnil 6. června 1944 během spojenecké invaze do Normandie v souvislosti s operací Overlord během druhé světové války. Šlo o největší námořní invazi v historii, která znamenala začátek osvobození Francie, později celé západní Evropy.

Výročí, které proběhlo ve čtvrtek, se zúčastnil sám král Karel III. s manželkou královnou Camillou. Král v okamžik předčítání vzpomínek válečných veteránů nedokázal udržet své emoce a nečekaně, a především nezvykle se před zraky všech přítomných dojal k slzám, jak uvádí GBNews. Konkrétně se rozplakal nad příběhem jednoho z veteránů, který toho velkého dne ztratil svého nejlepšího přítele. Slzy nedokázala zadržet ani královna Camilla.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený The Royal Family (@theroyalfamily)

DailyMail popisuje mužovo emotivní vyprávění, které všem přítomným způsobilo husí kůži po celém těle. Podrobně uváděl každý krok, který musel on a spousta dalších mužů a žen, včetně jeho drahého přítele Freda, při operaci provést. Někteří z nich se však konce akce nedožili. Při jeho slovech běhal mráz po zádech.

Princ William kompletně mění obraz monarchie. Tato změna bude mít zásadní dopad na celou společnost

První vystoupení od oznámení nemoci

Král Karel III. poprvé veřejně vystoupil od chvíle, kdy oznámil světu, že bojuje se zákeřnou nemocí. Dokonce si pro tento významný moment připravil i projev: „Příběhy o odvaze, houževnatosti a solidaritě, jež jsme slyšeli dnes a během našich životů, námi nemohou nepohnout.“

„Inspirují nás a připomínají nám, za co jsme vděčni této velké válečné generaci.“ I sám král svádí nelítostný boj s rakovinou, při jeho slovech je všem jasné, že se jen tak nevzdá. O podrobnostech léčby krále Karla III. jsme již psali na SvětěKreativity.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*