Kombinace citronové šťávy se sodou pomůže při čištění obkladů

Na čištění obkladů není nutné používat chemii, jelikož tu dokáže nahradit i přírodní postup. Vyrobte si unikátní čistič. Zaujme vás jak tím, že je zcela bez chemie, tak i tím, že na něj budete potřebovat jenom věci, které máte běžně k dispozici u vás doma. Také vás zaujme tím, jakou má sílu. Jakékoliv nečistoty na obkladech, ale i na dlažbě budou minulostí.

Co budete potřebovat?

Jak jsme již zmínili, jedná se o produkty čistě přírodní, a navíc zcela běžné, které máte určitě doma. A pokud ne, koupíte je v nejbližším obchodě doslova za pár korun. Na prostředek k čištění obkladů budete potřebovat pouze:

  • 5 litrů vody

  • ½ šálku jedlé sody

  • 1/3 šálku citronové šťávy

  • ¼ šálku octa

Vše smíchejte dohromady

A postup přípravy? Ten je samozřejmě velmi jednoduchý. Vezměte vodu, která může být vlažná a rozpusťte v ní jedlou sodu. Potom do ní přidejte ocet a následně také citronovou šťávu. Důkladně promíchejte a jste připraveni na čištění. A zůstávat nemusíte jenom u obkladů a dlažeb, jelikož je tuto směs možné použít i jako přírodní ekologický čistič. Ideální, pokud se chcete vyhnout chemii, která nám škodí více, než si sami myslíme.

Jak na to?

Ideální je, pokud směs přelijete do rozprašovače, pomocí kterého tekutinu nastříkáte na špinavé povrchy. Takto nechte pár minut působit, potom vezměte houbičku a můžete se pustit do mechanického čištění. Pokud rozprašovač nemáte, tak do směsi hned namočte houbičku a tou začněte povrchy čistit.

Díky svému složení si můžete být jisti, že směs na čištění obkladů snadno odstraní třeba zbytky vodního kamene, stejně jako dokáže odstranit také případné zašlé spáry, ale i nečistoty, nebo dokonce první plísně. Kromě toho díky octu, ale i díky citronové šťávě odstraníte i mnoho nebezpečných bakterií, což znamená, váš domov nebude jenom zářivě čistý, ale bude také dokonale hygienicky čistý.