Alena našla za stěračem svého auta košili. Stala se obětí nového podvodu

Fotografie: Policie ČR

V životě lidí bohužel není vždy bezpečno, obzvláště to pak platí o nočních hodinách. O tom se přesvědčila i žena, která našla cosi za stěračem vozu.

To, že na ulicích není vždy bezpečno, je vcelku známým faktem, o kterém se ví. Lidé by se měli mít více na pozoru hlavně v nočních hodinách, kdy je snížená viditelnost. Zranitelnějším pohlavím bývají hlavně ženy, jež se silnějším násilníkům často nedokážou ubránit. Podobnou zkušeností si prošla i tato žena. Ta se však dostala do trochu jiné situace, ze které ale byla pořádně vyděšená.

Alena pracovala v baru

Mladá žena jménem Alena pracovala jako servírka v jednom baru v jejich městě. Pravidelně se jí proto stávalo, že se ze své práce vracela domů za tmy. Pokaždé měla ve tmě trochu strach. Uklidňovalo ji ale to, že její auto stálo hned vedle podniku, kde pracovala. Když pak přijela domů, parkovala v garáži, takže se jí prakticky nikde nemohlo skoro nic stát.

Žena slyšela podivné zprávy

Jednoho dne, kdy Aleně ještě nezačala směna, slyšela zprávy z televize umístěné v baru. Reportér mluvil o záhadných útocích na ženy v nočních hodinách, kdy dvojice mužů ženy vždy unesla. Celý večer si pak tuto zprávu stále promítala v hlavě, aniž by měla důvod. Později po konci směny jela domů a nic se jí nestalo, takže se trochu uklidnila. Druhý den si již na tuto událost nevzpomněla, ale netrvalo dlouho a rychle si ji vybavila.

Kolegyně Alenu varovala

Za pár dní, když žena opět přišla do práce, si ji vzala stranou její kolegyně Markéta. Ta jí vyprávěla o tom, že předchozí den, když šla do svého auta, našla na stěrači omotanou košili. Popisovala Aleně, jak ji to vyděsilo a že se snažila co nejrychleji dostat domů. Měla totiž hrozný strach. Alena si řekla, že se tam košile mohla dostat náhodou, že o nic nejde. Její kolegyně Markéta byla totiž známá svými zálibami ve strašidelných filmech. Proto si myslela, že se tak vyděsila právě kvůli tomu.

Žena našla košili na svém voze

Přibližně týden od incidentu, který se stal Markétě, šla ke svému autu Alena. Když se k němu blížila, všimla si košile za stěračem. Nejdříve ji napadlo, že košili sundá a pojede domů. V tu chvíli si ale všimla podezřelého vozidla, v němž seděli 2 muži. Košili tedy nechala být a urychleně si sedla do auta a zamkla se. Nastartovala motor a jela rychle domů. Poté zavolala policii, která vše začala vyšetřovat.

Policie odhalila 2 muže

Po několika dnech si muži naběhli a policie je zastavila a odvedla na služebnu. Oba se na místním oddělení policie přiznali, že si takto udělali legraci ze svých kamarádek pracujících v baru. Oběma mužům zřejmě nedošlo, že ženy tuto „legraci“ nepochopí. Policisté jim proto toto jednání vytkli a upozornili je, ať už to nikdy nedělají. Vše poté sdělili i ženám.

Alena později pomocí sociální sítě upozornila ostatní ženy na to, ať na sebe dávají pozor. V jejich případě by se totiž nemuselo jednat o hloupý žert. Únosy žen totiž bohužel nejsou zrovna ojedinělým problémem. Pro všechny případy je proto dobré nosit při ruce pepřový sprej.

Zdroj: Čtenářka – Kamila P.