Nastavit moderní sušičku na ten správný teplotní stupeň není nijak zvlášť složité, pokud se důkladně seznámíte s návodem onoho spotřebiče. My vám však přinášíme dokonalý trik, který zabrání případnému smrštění oblíbených vlněných svetrů nebo roláků. Je to skutečně velice jednoduché.
Ledové kostky pomohou vždy
Až příště vložíte prádlo do sušičky a bude mezi ním i nějaký ten svetr a rolák, vyzkoušejte tento trik:
- Do bubnu přidejte pár kostek ledu. Nemusí jich být mnoho.
- Při zahřívání se tyto ledové kostky budou vypařovat a tím zachovají vaše pletené oděvy ve stejném stavu, jako když jste je do sušičky vkládali.
- Nakonec nebudete muset nosit smrštěný svetr, v kterém budete vypadat jako kdybyste jej podědili od mladšího sourozence.
Další praktické vychytávky ohledně sušení oblečení
Pokud chcete, aby bylo vaše oblečení vysušené daleko efektivněji, postupujte podle těchto dalších vychytávek:
- Do bubnu sušičky vložte dva tenisové míčky (mohou výt i ty masážní). Tak zabráníte tomu, aby se během sušícího cyklu prádlo do sebe zamotalo.
- Sušičku plňte jen doporučeným objemem prádla. Skutečně se nevyplatí spotřebič přeplňovat. Ve výsledku budete muset stejně oblečení sušit na dvakrát, což je neekonomické.
- Rozlučte se s aviváží, pokud na sušení oděvů spěcháte. Tento produkt totiž ve vláknech oblečení daleko více zadržuje tekutinu. Proto sušíte tak dlouho, než jste zvyklí.
Jak správně pečovat o sušičku?
V neposlední řadě byste neměli zapomínat ani na pravidelnou očistu samotné sušičky, aby bylo prádlo opravdu dobře vysušené a nezapáchalo. V první řadě myslete na to, že je nutné vylévat nádržku na kondenzát. Pokud byste tento fakt opomněli, časem by se začal z vašeho spotřebiče linout nepříjemný odér.
Stejně tak čistěte po každém sušení prádla filtr na prachové částice. V něm se může usadit například i rozmělněný kapesníček, mince, knoflíky a podobně. Tyto nečistoty a předměty pak brání správnému sušení. A kromě jiného jsou nebezpečné a mohou hrozit vzplanutím po zahřátí.
Odborníci rovněž doporučují čas od času zkontrolovat i spodní filtr u spotřebiče, tak zjistíte, zda není zanesený. Údržbu zasluhuje také vnitřní část bubnu. Povrch občas přetřete vlhkým hadříkem a dezinfekčním prostředkem. Tak se zbavíte i bakterií.