Vyčistit digestoř hravě zvládnete pomocí citronu a jedlé sody

Digestoř je nezbytným pomocníkem v každé domácnosti. Pravidelným používáním se však zanáší. To nejenom snižuje její účinnost. Podepisuje se to také na jejím vzhledu. Je proto důležité ji pravidelně čistit. Pokud vás zklamaly produkty k tomu určené, podívejte se na několik lepších. Ty pravé čističe najdete u sebe v domácnosti.

Dejte na sporák správný hrnec

Jako první použijeme trik, během kterého dáte na sporák vodu, do které přidáte citronovou šťávu. Tuto směs přivedete k varu a zapnete svou digestoř naplno. Kombinace vodní páry a také výparů z citronu zajistí, že nečistoty a tuky výrazně povolí a vaše digestoř půjde vyčistit mnohem snadněji. Toto je před každým čištěním vždy ten nezbytný krok, který byste měli udělat.

Filtry dejte do myčky

Většina digestoří má filtry, které jde jednoduše sundat. Pokud tomu je i u těch vašich, máte vyhráno. Postačí, když je z digestoře sundáte a dáte je do myčky, k ostatnímu nádobí. Když dojde k ukončení mycího programu, budou dokonale čisté. Než tak učiníme, doporučujeme si zjistit, zda se vaše filtry do myčky vůbec mohou dávat. U většiny digestoří na trhu by však s tímto neměl být jakýkoliv problém.

Použít můžete i saponát a jedlou sodu

Pokud vaše filtry nemohou do myčky, nebo ji nemáte, nemusíte zoufat. Pomocí saponátu a jedlé sody je vyčistíte také. Základem by mělo být vytvoření čisticí pasty, kterou začnete nanášet na dané části, které jsou nejvíce zašpiněné. Takto nechte působit a potom můžete opláchnout. Po uschnutí bude vaše digestoř doslova jako nová.

Zkuste také metodu s octem

Na čištění digestoře se dá dobře použít také ocet, který je vhodné před použitím zahřát. Pokud ho nemáte, zkuste horkou vodu se saponátem, nebo jedlou sodu či kyselinu citronovou rozmíchanou ve vodě. Z tohoto všeho můžete vytvořit čisticí směs, kterou pomocí rozprašovače aplikujete na mastné části digestoře a necháte působit. Potom dočistíte hadříkem, opláchnete a je hotovo. Digestoř bude opět jako nová.

Fotografie: iStock