Koupil velkou stodolu za výhodnou cenu. To, co v ní našel, překonalo jeho nejdivočejší představy

Fotografie: Depositphotos

Muž koupil po zesnulých manželích dům se starou stodolou. V ní našel poklad, který má obrovskou hodnotu. Při jeho prodeji mu zájemci mohli ruce utrhat.

Muž si hledal nemovitost, v níž by mohl strávit klidnou penzi. Jak uvádí web Newly, narazil na výhodnou nabídku domu, ke kterému patřily i pozemky a velká stodola. Když si pořádně prohlédl, co koupil, zjistil, že stodola ukrývá obrovské množství starých veteránů. Radoval se, protože se rázem stal bohatým mužem – některé kousky byly mimořádně cenné. Pak se však ukázalo, že je všechno trochu jinak.

Manželé zemřeli bez dědiců

V roce 2007 hledal jeden muž z New Yorku nemovitost, do které se chystal nastěhovat, jakmile odejde do důchodu. Nechtěl však zůstat ve Spojených státech, a tak pátral za oceánem. Do oka mu padla velmi výhodná nabídka rodinného domu v Portugalsku, k němuž patřily i rozsáhlé pozemky, včetně obrovské stodoly. Když se na místo dostavil, aby si poprvé obhlédl svůj koupený majetek, nevěřil vlastním očím, když uviděl, co ukrývá obrovská stodola na pozemku.

Byla doslova napěchovaná starými auty, na něž tu sedal prach. Celkem 180 aut, jež dnes mají obrovskou hodnotu, tu leželo bez vědomí kohokoli. Manželé, kteří dům vlastnili, totiž zemřeli bez dědiců a do jejich stodoly nikdo z prodávajících nenahlédl. Zpráva o tomto nálezu, jenž nemá obdoby, se brzy začala šířit a dodnes koluje po internetu. Je tu jen jedna drobná maličkost. Tento příběh je zcela smyšlený.

V bazaru mezi gramofonovými deskami našla poklad. Nahrávka od Beatles se prodala za 125 000 Kč

Pravdivý příběh je neméně zajímavý

Zakládá se však částečně na pravdě, která je sama o sobě stejně tak zajímavá. Fotografie ze stodoly napěchované starými auty jsou skutečně reálné. Jejich majitel Antonio Ferreira de Almeida je bývalým obchodníkem s auty. Obzvlášť po revoluci v roce 1974 se Portugalci v obavě, že jim stát majetek znárodní, začali všeho rychle zbavovat a prodávali pod cenou.

Ferreira tak tyto vozy nakoupil velmi výhodně a údajně je to pouze část jeho sbírky. Jak uvádí web AutoForum, v roce 2006 požádal Manuela Menezese Moraise, aby mu sbírku aut nafotil. Požadoval však, aby fotografie zůstaly soukromé. To však Moraise nedodržel, protože se s nimi pochlubil na jednom automobilovém fóru. I když je pak na žádost Ferreira smazal, mezitím už si je mnoho lidí stáhlo a začaly kolovat po internetu.

A tak vznikla i historka o muži z New Yorku, který tak nenadále přišel k bohaté sbírce aut. Ferreira údajně nabídl větší část sbírky k prodeji a byl o ni mimořádný zájem. Některé modely jsou na území Evropy velkou raritou. Na SvětěKreativity jsme psali o podobném příběhu z Jihoafrické republiky. Pozůstalí tu našli ve stodole zaprášenou sbírku aut. Vůbec netušili, že je jejich příbuzný sbírá.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*