V bazaru mezi gramofonovými deskami našla poklad. Nahrávka od Beatles se prodala za 125 000 Kč

Fotografie: Depositphotos

Zaměstnankyně charitativního bazaru narazila na velmi cenný kousek. Stará gramofonová deska se nakonec prodala za nečekaně vysokou sumu.

Nakupovat v bazarech a na bleších trzích se někdy může opravdu vyplatit. V hromadách nepříliš cenných věcí můžete totiž narazit na vzácnosti, za které jsou někteří lidé ochotni dát celé jmění. Jak informoval deník Fakt, právě to se stalo v jednom londýnském charitativním obchodě. Obyčejná deska se ukázala jako mimořádně cenný kousek.

Podezření, že se jedná o cenný kousek, se potvrdilo

Jaime-Marie Madden pracuje v charitativním obchodě Cancer Research UK v severním Londýně. Obchod prodává darované věci, z jejichž prodeje poté financuje výzkum rakoviny. Zatímco některé věci tu jsou zcela obyčejné, občas se stane, že se do obchodu dostane nějaká vzácnost. A to se přihodilo i v tomto případě.

Když Jaime-Marie procházela staré desky, zaujalo ji známé album od Beatles „Please Please Me“, vydané v roce 1963. Album obsahuje takové hity jako „Love Me Do“, „PS I Love You“ a titulní píseň „Please Please Me“. Těchto desek se vydalo velké množství a samy o sobě nejsou zase tak mimořádně cenné. Toto je ovšem trochu jiný případ.

Žena koupila šaty z 19. století s šifrovaným vzkazem. Po 10 letech zjistili, že se týkal počasí

Takových nahrávek šlo do prodeje jen omezené množství

Na desce je nalepen černý štítek se zlatým nápisem. Tento drobný detail totiž ukázal, že nahrávka je pořízena ve stereo záznamu. A takových desek vyšlo jen omezené množství, protože ostatní byly nahrány v mono zvuku.Naštěstí jsme v Cancer Research vycvičeni k tomu, abychom našli dary, které mohou získat více peněz na život zachraňující výzkum rakoviny, takže po pořízení několika snímků a googlování jsem věděla, že máme něco speciálního,“ citoval Jaime-Marii deník EuroNews.

I ji však překvapilo, za kolik se nakonec tento cenný kousek vydražil. Vyvolávací cena byla stanovena v přepočtu na 45 tisíc korun. Zájemce však za ni nakonec zaplatil neuvěřitelných 125 000 Kč. Všichni byli z tohoto úspěšného prodeje nadšeni. Peníze totiž poputují na skutečně důležitou věc. Na SvětěKreativity si můžete přečíst také o jiném pokladu z bazaru. Malované talíře za pár korun prodala za statisíce.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*