Kreativní nápady – jak využít knoflíky

Pokud máte doma hodně knoflíků, případně podaří-li se vám díky přátelům a rodině nastřádat různobarevné knoflíky, můžete z nich vyrobit řadu bytových dekorací. Jestliže takovou sbírku knoflíků nezvládnete nasbírat, můžete si knoflíky zkrátka koupit, protože nejde o zase tak nákladnou záležitost.

Z knoflíků lze vyrobit vázičky, mističky, obrázky, stínítka a další dekorace. My vám dnes přinášíme něco málo inspirace, třeba vás to osloví a pustíte se s chutí do tvoření. Nebudeme vás napínat a jdeme na to.

Knoflíkový fotorámeček

Působí na vás vaše fotorámečky obyčejně? Pak jim vdechněte trochu originality prostřednictvím barevných knoflíků. Vyberte takové, které budou ladit jak se samotným rámečkem, tak okolím, kde budou rámečky na fotografie stát či viset. Postup je jednoduchý, stačí pár barevných knoflíků a lepidlo. Zajímavosti docílíte i tak, že budou knoflíčky třeba ve tvaru kytiček nebo srdíček.

Video návod na knoflíkový fotorámeček

Mistička z knoflíků

Mistička na cokoliv se vždy hodí. Ať už na drobné předměty nebo svíčku. Mističku vyrobíte snadno. Vybrat si lze ze dvou způsobů. Stačí opět knoflíky, lepidlo, alobal, mistička. Mističku z vnitřní strany obalíte alobalem, pak už stačí jen přidávat lepidlo a knoflíky. Po zaschnutí vytáhnete alobal i s nalepenými knoflíčky a opatrně jej sloupnete.

Druhou možností je použít namísto misky a alobalu pouze nafukovací balónek, který se potře lepidlem, a poklade knoflíky. Hloubku mističky si určujete sami. Může být plýtká, ale i hlubší. To záleží od jejího účelu. Po zaschnutí stačí balónek vyfouknout a odlepit. Zůstane jen mistička z knoflíků.

Video návod na knoflíkovou mističku

Knoflíkové stínítko na lampu

Vaše stará lampička už se vám okoukala a přemýšlíte, jak vylepšit její vzhled? Pak opět stačí jen knoflíky a lepidlo. Nalepit je můžete jen tak rozházeně nebo v barevných řadách, vytvořit z knoflíků různé obrazce – srdíčka, kytičky, kolečka, co vás napadne.

Další možnosti jak využít knoflíky…

Obrázek: pixabay.com