Tvořte s knoflíky!

Knoflík. Co se vám pod tímto slůvkem vybaví? Někoho napadne zapínání oblečení, jiného zase neustále rozsypaný obsah šuplíku, dalšího pro změnu jen obyčejná malá věcička. Ano – knoflíky jsou malé, barevné a pro většinu z nás nezajímavé. Setkáváme se s nimi každý denna povlečení, svetrech, kalhotách i bundách. Ale napadlo vás někdy využít tuhle maličkost i k něčemu mnohem kreativnějšímu? Ne? Tak to je škoda! Knoflíky jsou totiž hodně kreativní a lze s nimi vytvářet ledacos. Máte-li jich plný šuplík a nevíte, co s nimi, nechte si dnešním článkem trošičku poradit. 

Fotka v pěkném rámečku

Pokud máte děti, jistě si je fotíte na každém kroku. Tuhle máte fotku prvních krůčků, tady zase momentku z oslavy prvních narozenin, tamhle pro změnu první školní den vaší dcery. Samozřejmě i pokud děti nemáte, najdete doma nespočet fotografií, které rozhodně stojí za to, aby byly vidět. Pokud je nechcete schovávat ve fotoalbech, vyrobte si pro své fotky originální rámečky, ve kterých si je pak doma vystavíte, nebo je někomu darujte. Bohatě vám k tomu postačí jakýkoli rámeček na fotografiidřevěný, skleněný, plastovýlepidlo a samozřejmě dostatek knoflíků. Pak už stačí jen lepit, lepit, lepit.

Vánoce se blíží

Vánoce jsou stále blíž a blíž. Součástí Vánoc jsou i pohledy, které si lidé navzájem posílají a přejí si v nich příjemné prožití vánočních svátků. Ačkoli se v dnešní době stále více rozmáhá varianta SMS přání, stále se mezi námi najdou tací, kteří se klasiky nevzdávají. Vánoční přání jistě potěší, člověk, který jej dostane, ví, že si na něho někdo vzpomněl. A co teprve dostane-li vlastnoruční přání! Takové zahřeje u srdíčka ještě mnohem víc. A proto neotálejte, vysypejte krabičku s knoflíky a pusťte se do výroby! Fantazii se meze nekladou, můžete na své přání nalepit knoflíky ve tvaru vánočního stromečku, betlémské hvězdy nebo třeba baňky. 

Zamilovaná dekorace na zeď

Zvláště zamilovaní chtějí svým protějškům neustále dávat něco z lásky. Je to krásné, romantické a milé. Tak proč ne. Možná i vy teď hoříte láskou a chcete milovaného něčím potěšit. Samozřejmě nemusíte být čerstvě zamilovaní dárky si dávají i dlouholetí manželé. Zkrátka chcete-li darovat něco ze srdce vyrobené vlastníma rukama, pusťte se do výroby zajímavé a především láskyplné dekorace na zeď. Ani v tomto případě nemusíte držet svou fantazii na uzdě! Záleží jen na vás, co se rozhodnete vytvořit. Ve finále totiž bude vypadat krásně cokoli – je to přece z lásky!

Fotografie publikována se svolením scottchan Photography/FreeDigitalPhotos.net

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]