Krémový dort s nakládanými třešněmi

Vymyslet dokonalý dort pro oslavence je někdy oříšek. My vám však poradíme. Nechte se inspirovat tímto jednoduchým, ale přitom skvostným receptem na krémový dort s nakládanými třešněmi. Zachutná nejen oslavenci, ale také všem přítomným hostům. Na jeho chuť nikdo nezapomene, to si můžete být jistí.

Recept na krémový dort s třešněmi

Na přípravu korpusu budete potřebovat tyto suroviny:

  • 150 gramů polohrubé mouky
  • 150 gramů krupicového cukru
  • 3 středně velká vejce

Na krémovou náplň si obstarejte: 

  • 250 mililitrů smetany ke šlehání (33 %)
  • 250 gramů mascarpone
  • 150 gramů moučkového cukru

Také budete potřebovat na ovocnou vrstvu nakládané třešně (asi 2 sklenice), 150 mililitrů šťávy z kompotu a na ozdobu 100 gramů mléčné čokolády.

Jak připravit krémový dort s nakládanými třešněmi?

Nejprve se pusťte do přípravy korpusu. V míse si vyšlehejte do pěny vejce s krupicovým cukrem. Poté přidejte v pěti krocích prosátou polohrubou mouku. Připravené hladké a polotekuté těsto vlijte do formy na dort vystlané pečícím papírem a dejte péct do trouby na 25 minut při 160 stupních Celsia. Až se korpus upeče, vyjměte jej z trouby a nechte vychladnout. 

Příprava krémové náplně a kompletace dortu

K ruce si vezměte hlubší mísu a vlijte do ní smetanu ke šlehání. Vytvořte z ní tuhou směs a následně do ní zakomponujte i moučkový cukr a mascarpone. Krém pak bude připravený. Vhodné je ho dát na chvíli do lednice. Mezitím si otevřete konzervy s třešněmi a odlijte z nich do sklenice šťávu. Tou rovnoměrně pokapejte celý korpus.

Na piškot posléze poklaďte jednotlivé třešně a pokryjte je po celé ploše smetanovou vychlazenou náplní. Na krém nastrouhejte mléčnou čokoládou a máte hotovo. Před podáváním dort dejte do lednice ztuhnout. Piškot tak bude vláčnější a všechny chutě se dokonale propojí. 

Servírování krémového dortu s třešněmi

Až bude dort ztuhlý a vychlazený, podávejte jej s šálkem kávy, kakaa, nebo čaje. Kromě třešní můžete použít klidně i konzervované višně. S těmi bude zákusek také skvělý. Přejeme vám dobrou chuť!

Tip na závěr: Rychlá piškotový roláda s třešněmi

Pokud máte v oblibě třešně, můžete si připravit i tento jednoduchý recept na rychlou piškotovou roládu, která přijde vhod, když čekáte návštěvu. Potřebovat budete 5 vajíček, 150 gramů krupicového cukru, asi 100 mililitrů slunečnicového oleje, 50 až 100 mililitrů vlažné vody, 150 gramů polohrubé mouky a prášek do pečiva. Vejce si oddělte na žloutky a bílky. Z bílků vyšlehejte tuhý sníh. Žloutky vymíchejte s krupicovým cukrem do pěny, přilijte olej a po částech přidávejte prosetou mouku.

Nakonec do těsta zakomponujte trochu vody, prášek do pečiva a metličkou vmíchejte bílkový sníh. Mělo by vám vzniknout polotekuté a hladké těsto. To vlijte na plech vystlaný pečícím papírem a pečte do zlatova asi 15 minut při 170 stupních Celsia. Poté těsto vyklopte na navlhčenou utěrku a zarolujte.

Krém si připravíte z dvou kelímků smetany na šlehání, balíčku ztužovače a moučkového cukru. Na piškot pak rozprostřete šlehačku, pokladete okapané nakládané třešně a zarolujete. Zbylou smetanou pokryjete povrch rolády. Necháte vychladit v lednici a podáváte.