Prezidentská kuřecí stehna s bramborem. Kam se hrabe grilování, na tento socialistický recept nic nemá

Pokud nevíte, co uvařit na večeři a nemáte moc času, není nic jednoduššího, než upéct kuřecí stehna s bramborem.

Milujete kuřecí maso? Tak v tom případě bude tento recept to pravé pro vás. Je to velmi jednoduché a především také chutné. A zamilují si ho dokonce i vaše děti. Bude to taková vaše nová oblíbená večeře. Vy budete rádi, že máte rychle hotové jídlo, a vaše rodina bude nadšená, jak moc chutné jídlo to je.

Co budete potřebovat

Asi všichni umí připravit kuřecí stehna, ale tento recept je trošku jiný. Zapéká se společně s bramborem a je to hotové během několika minut.

  • horní kuřecí stehna
  • 20 žampionů
  • Růžičková kapusta
  • 2 cibule
  • 14 brambor
  • sůl, pepř, tymián, olej

Večeře hotová za pár minut

Nejprve si oloupejte brambory a polovinu z nich nakrájejte na kolečka a druhou na kostičky. Na plech potřený olejem si vložte nakrájené brambory. Do samostatné mísy přidejte kapustu a nakrájené žampiony. Přidejte na kostičky nakrájené brambory a na půlkolečka nakrájenou cibuli. Vše důkladně a dobře promíchejte.

Osolte, opepřete, přidejte tymián, olej a rozmixujte dohladka. Na vrstvu brambor v pánvi nalijte směs rovnoměrně. Kuřecí stehna osolte podle vaší chuti a poté je přidejte na zeleninu. Přikryjte tác hliníkovou fólií. Pečte na 200 stupňů přibližně 30 – 40 minut. Po uplynutí této doby sejměte alobal a pečte dalších 10 minut. Je to opravdu skvělá a jednoduchá večeře. Přejeme vám dobrou chuť!

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*