Kusový koberec oživí každý interiér

Jen máloco dokáže tak oživit a zútulnit domov, jako bytové textilie. Totéž platí o kobercích, avšak zapomeňte na celoplošnou variantu. Dnes bude řeč o kusových kobercích, které jsou dostupné v mnoha materiálech, strukturách, barvách, velikostí a designu. Máte-li už nějakou dobu pocit, že váš byt akutně potřebuje osvěžení, zkuste jej vyladit kobercem a hned bude vypadat jinak.

Co se podlahových krytin v českých domácnostech týče, pak na celé čáře vítězí laminátové a dřevěné plovoucí podlahy. Výjimkou není ani linoleum nebo velkoformátová dlažba, jež zažívají comeback a vrací se v mnohem povedenější podobě. Ovšem přeci jen existují místa, kde postrádáme hřejivý povrch, který jmenovaným krytinám chybí.

Kusový koberec a jeho funkce

Typicky se jedná o místo u jídelního či konferenčního stolku, v ložnici u postele nebo koupelně. Kusové koberce tak představují skvělé řešení, jak zateplit a zútulnit domov. Mimo jiné plní výtečně i další funkce: má izolační vlastnosti, tlumí hluk, pohlcuje prach a drobné nečistoty, jsou příjemné na došlap a dokonce zlepšují akustiku v místnosti. Samozřejmě plní i estetickou funkci a je ideálním doplňkem každého domova. Některé interiéry jako by ani nebyly úplné bez této textilie. Navíc pořízení takového pomocníka nestojí ani velké peníze.

Nepřeberné množství možnosti

Dnešní trh s bytovými textiliemi nabízí nespočet možností. Záleží pouze na vkusu každého z nás. Vybírat lze mezi přírodními a syntetickými materiály s různými dekory i rozměry. Kusové koberce se dnes dají bez problémů pořídit na míru. Stejně jako oděvy či nábytek, podléhají i koberce každoročně módním trendům, které určují materiál, velikost i barvu. Rozhodně nic nepokazíte výběrem tlumených barevných tónů. Odstíny zemité jsou trendy a nadčasové, ale nepatří zrovna mezi originální volbu.

Chcete-li skutečně něco IN, pak pusťte uzdu své fantazii a sáhněte po něčem výraznějším. Může to být grafický vzor, design přírody, vícebarevný kousek či velkoměsto. Takový koberec povýšíte rázem na dominantní prvek v pokoji, který zvedne náladu a dodá potřebnou energii. Pokud vás nyní chytla nákupní horečka, ale máte před výplatou, pak vám pomůže pluspujcka.cz, kde je možné si půjčit před výplatou bez poplatků, pokud vypůjčené peníze vrátíte v daném termínu. Peníze můžete mít na účtu již do dvou pracovních dnů.

Kam všude koberec umístit?

Dobrou zprávou je, že kusový koberec můžete i libovolně přemisťovat bez omezení. Hodí se do předsíně, stejně tak do obýváku, ložnice či na terasu, pokud máte přístřešek. Hodí se k posteli, sedací soupravě a všude tam, kde chcete pocítit teplo na nohy. Krásně se dá zkombinovat s dalšími prvky v interiéru, jako jsou přehozy, polštářky, deky, závěsy. Stylově se rovněž doplňují s různými dekorativními předměty: mísy, vázy, sošky.

Pluspůjčka zajistí, že i vy si můžete vyjarnit svůj byteček a koupit si nejen kusový koberec, ale i další dekorace do bytu. 

Obrázek: pixabay.com