Díky kontrole těchto znaků koupíte to nejčerstvější a nejchutnější kuřecí maso

Kuřecí prsa
Fotografie: Freepik

Kuřecí maso se těší velké oblibě. Zároveň se však jedná o maso, které se nejrychleji kazí a může obsahovat nebezpečné mikroorganismy. Takto poznáte to čerstvé.

Česká kuchyně se bez kuřecího masa rozhodně neobejde. Mnoho lidí na něj nedá dopustit a stalo se pravidelnou součástí jejich jídelníčků. Kuřecí maso je však také nejnáchylnější ke kažení a častěji se v něm mohou objevovat nebezpečné bakterie. Podívejte se, na co byste se při jeho nákupu měli zaměřit.

Vizuální prohlédnutí masa

Jak uvádí web Burbonik, to, že je maso pravděpodobně v pořádku, můžete odhalit pohledem. Pokud nekupujete maso přímo z pultu, většinou bývá zabalené ve vaničce. Nemůžete se tak spolehnout na vůni, která vypovídá o jeho čerstvosti. Dobře si proto maso prohlédněte a zkontrolujte, že je obal neporušený. Jakékoliv skvrny nebo nerovnoměrné zbarvení by vás měly varovat. Kuřecí kůže by měla mít růžovou nebo světlou krémovou barvu. Zkontrolujte také datum spotřeby na etiketě.

Po přinesení masa z obchodu je pak dobré k němu přivonět. Čerstvé maso by nemělo mít žádný nepříjemný zápach. Pokud preferujete především kvalitu, můžete se orientovat podle jakostních tříd. Jak uvádí iReceptář, kuřecí maso se dělí do dvou tříd jakosti označených písmeny A a B. Obě třídy musí splňovat tyto podmínky: kůže musí být čistá a nepoškozená, maso nesmí mít viditelné otlaky, odřeniny, pohmožděniny a zlomené kosti.

Zapomeňte na vše, co víte o smažení řízků. Po vyzkoušení této šéfkuchařské finty už jinak postupovat nebudete

Lepší je čerstvé než mražené

Mnohem lepší volbou je také nákup čerstvého nebo chlazeného kuřecího masa. To mražené ztrácí schopnost vázat vodu a po tepelné úpravě vám z něj pak zbyde méně než z toho čerstvého. Může se také vyplatit koupit kuře celé. Jednak ušetříte, jednak máte zpracování kuřecího masa pod větší kontrolou. Využít tak můžete třeba skelety na polévku, což představuje další úsporu.

kuřecí prsa
Fotografie: Freepik

Kuřecí maso je nejnáchylnější ke kažení. Proto je důležité dodržovat optimální chladicí podmínky nejen u výrobce a prodejce, ale také u vás doma. Mikroorganismy, jako je salmonela, se mohou začít v teple velmi rychle množit. Při úpravě kuřecího masa proto také dbejte na jeho dobré tepelné zpracování, abyste se vyhnuli nepříjemným střevním potížím.

Nejkvalitnější kuřecí maso pak pochází z bio chovů. Kuře musí být minimálně z 90 % krmeno produkty pocházejícími z ekologického zemědělství. Zvolený způsob krmení a chovu kuřat má velký vliv na pozdější kvalitu masa. Pokud na kuřecí maso nedáte dopustit, vyzkoušejte tento úžasný recept na kuřecí roládu, který jsme nedávno na SvětěKreativity zveřejnili.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*