TIP na výzdobu zahrady: Vyrobte si originální květináč z kamenů či mušlí

Zhruba před dvěma měsíci jsem se pustila do výzdoby zahrádky. Měla jsem nakoupené nějaké plastové květináče, ale působili na mě nudným dojmem. Proto jsem se rozhodla, že je trochu upravím a zasadím do prostředí.

Jak nejlépe toho dosáhnout, než přírodními prvky. Pokud i vy přemýšlíte nad vylepšením vašich stávajících zahradních květináčů, nechte se inspirovat. U nás to vzbudilo takový ohlas, že nyní vylepšuji květináč i sousedům.

Jak postupovat

Potřebovat budete květináč, tavnou pistoli, speciální lepidlo, kameny nebo mušle (popřípadě obojí). Květináč omyjte teplou vodou a nějakým čisticím přípravkem, aby nebyl špinavý a mastný. Můžete ho i lehce zbrousit smirkovým papírem.

Z každé procházky si domů přineste v každé kapse kameny, jako já a nebude dlouho trvat, budete jich mít dostatek. Pro tento účel jsou dobré kameny o velikosti 2-3 cm. Mohou být i větší, ale hůř se s nimi pracuje. Kameny také umyjte v teplé vodě s mycím prostředkem a položte na hadr, aby uschly. Stejně tak, pokud budete mít místo kamenů mušle. My máme to štěstí, že se nám jich na pláži pár minut od domu povaluje velké množství. Pro mě to znamená jediné – dostatek materiálu pro moje dekorace.

Máte-li vše připraveno, začněte s pomocí tavné pistole kameny nebo mušle přilepovat na květináč. Tavná pistole proto, že lepidlo, které používám já, usychá až za 3 hodiny. Je určeno pro dřevo, železo, plasty, kameny. Jakmile jsou kameny na svém místě, do mezírek nakapu speciální lepidlo a nechám pořádně uschnout.

Rada na závěr: Do plastových květináčů udělejte ze spodní strany otvory a můžete zasadit rostlinky přímo do nich. Pokud použijete vodě odolné barvy, můžete si vyhrát s vaší kreativitou. Místo kamenů se dá použít ledacos: střepy zrcadla, úlomky kachliček, přebytek knoflíků, víčka z láhví a další.