Lentilkový dort zvládne i amatér

Určitě už se vám někdy stalo, že jste přemýšleli, kde sehnat dort. Dnešní nápad, jak rychle udělat hezký dort přijde určitě vhod. Pravdou je, že se hodí spíše pro děti, ale nebudeme si nic nalhávat. Mlsání patří také mezi hříchy dospělých a velmi záleží, jak dort pojmete. Lentilkový dort se dá udělat kulatý, čtvercový, ale i srdíčko. Dokonce i patrový a ve finále jej můžete ozdobit hotovými cukrářskými výrobky, jako jsou kytky, zvířátka či různé postavičky.

Co budeme na dort potřebovat

Hotový korpus, který dostanete koupit. Ti šikovnější mohou udělat nepečený piškotový dort, jako základ. Dokonce můžete použít i klasickou buchtu. Fantazii se v tomto ohledu meze nekladou.

Dále pak můžete korpus či buchtu promazat marmeládou, krémem, pudingem, proložit ovocem či požít želatinu.lentilkový dort

Pokud pečete často, neobejdete se na mazání a pečení bez kvalitní cukrářské špachtle. Ta vám svým tvarem usnadní práci a tím, že není ostrá, nehrozí poranení. Doporučujeme kvalitní nástroj, například špachtli ze Solingenu.

Kolem dortu se rozmístí oplatky kit kat nebo čokoládové prsty či kočičí jazýčky – kdo by si tuhle čokoládovou pochoutku z dětství nepamatoval? Ať už zvolíte cokoliv, měly by čokoládové tyčinky přesahovat přes okraj dortu. Doprostřed se pak nasypou lentilky.

Finální vzhled dortu

Vzhled dortu lze ovlivnit tím, že buď nasypeme na dort lentilky všech barev, nebo pouze jeden odstín. Na dort můžete dát také krém a teprve do něj lentilky ukládat a vytvářet třeba dort s lentilkamibarevnou mozaiku. Lentilky tak nebudou volně nasypané, ale zafixované do krému. Rozhodně jich spotřebujete mnohem menší množství a obě varianty vypadají krásně. No posuďte sami. Kolem celého dortu už stačí jen uvázat hezkou mašli a máte hotovo.

Náš tip

Lentilkový dort je veselý už kvůli rozmanitosti barev. Ale pokud místo lentilek použijete drobné čokoládové bonbóny, potěšíte takovým dortem i dospělou osobu.

Obrázek: weheartit.com, pinterest.com, recipegirl.com