Lidé nechápali, proč lepící pásku nalepily na zeď, výsledek Vás překvapí a budete to chtít zkusit také

Přijde vám, že je interiér vašeho bytu nebo domu až příliš nudný? Pokud ano, je na místě ho vylepšit. A jak konkrétně? Možností je celá řada, od běžných barev na stěny, přes samolepky, nebo třeba tapety a obrazy. Kdo však hledá něco skutečně originálního, toho musí stoprocentně zaujmout tato zajímavá věc, se kterou přichází dvojice interiérových návrhářek Sarah Jane Mossopová a Rachel Mareová.

Jednoduché a přitom levné řešení

Mnoho lidí si myslí, že bytoví návrháři jsou lidé, kteří vymýšlejí jenom samé zbytečnosti a kteří pokud už s něčím přijdou, tak je to příliš drahé. Sarah Jane Mossopová a Rachel Mareová to jasně vyvrací. Dostaly nápad, jak využít něco tak běžného, jako je lepicí pásky. Ihned svůj plán vyzkoušely a o výsledku můžeme mluvit jako o něčem, co je naprosto dokonalé. Pokud nevěříte, můžete se podívat na jejich výtvory, nebo se nemusíte bát a můžete si vše také zkusit.

Potřebovat budete jenom pár věcí

Jak jsme zmínili, je to nápad, který je jednoduchý a také levný. Potřebovat budete jenom pár věcí. A to lepicí pásku a dále barvy na stěnu. Nejlépe 2 nebo 3, díky čemuž bude výsledek mnohem zajímavější. Dále ještě doporučíme prachovku, kterou zeď před startem očistíte, aby na ní držela jak lepicí páska, tak aby na ní držela také barva. V případě potřeby můžete zeď i natřít, pokud se vám podkladová barva nelíbí a chcete změnit vzhled místnosti opravdu rapidně.

Začínáme lepicí páskou

Můžete začít. Jak? Vezměte si lepicí pásku a již můžete začít s lepením. A to jakýchkoliv vzorů, které vás jenom napadnou. Pamatujte, že fantazii se meze rozhodně nekladou. Důležité je, aby byla páska tažena vždy jenom rovně, bez zatáček a ohybů. Jaký zvolíte směr je jenom na vás. Také je na vás, kde bude páska začínat a kde bude končit. Pokud nemáte příliš inspirace, rozhodně není nutné

Vezměte do ruky barvu a pokračujte

Jste spokojeni s tím, jaké ornamenty vytvořila samotná lepicí páska na stěně? Pokud ano, můžete pokračovat dále. Jak? Namíchejte si barvu a začněte ji nanášet do jednotlivých vytvořených tvarů. I tady platí, že fantazii se meze nekladou a je jenom na vás, jaké barvy použijete a kam je umístíte. Samozřejmě musíme dodat, že pokud si nejste jisti, můžete se inspirovat fotografií těchto dvou návrhářek. Ty ukazují, že jejich výsledek je naprosto dokonalý. Takový jistě chcete i vy, že ano?

Pásku dolů a máte hotovo

Výhoda použití pásek je v tom, že se nemusíte obávat toho, že přetáhnete. Nejde však o jediné plus. Jakmile ji sundáte, tak vytvoří ostré linie mezi jednotlivými tvary a tím je od sebe oddělí. A kdy pásku sundat? Samozřejmě až ve chvíli, kdy už je barva na stěně dokonale suchá. Někdy může stačit jeden nátěr, jindy je možné použít dva. Je to na vás. Až vše uschne, můžete pásku opatrně strhnout dolů. Potom poodstupte pár metrů a podívejte se na to, jak vše vypadá. Je to dokonalé, že ano? A přitom tak jednoduchá věc.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]